Reklama

Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video)

O Bugatti Chiron jsme vám toho mohli říci už spoustu, ukázat vám jej za jízdy z kokpitu za jízdy v rukou kohokoli mimo automobilku ale můžeme až teď.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video)

22.10.2016 | Petr Miler | 17 příspěvků

O Bugatti Chiron jsme vám toho mohli říci už spoustu, ukázat vám jej za jízdy z kokpitu za jízdy v rukou kohokoli mimo automobilku ale můžeme až teď.

Doplněno: Řidič auta nebude jeden z prvních majitelů, jakkoli tak vypadá. Za volantem sedí Pierre-Henri Raphanel, který v posledních letech pracuje pro Bugatti jako testovací pilot a záběry tedy pochází z některé z demonstračních jízd pro potenciální zákazníky.

Bugatti Chiron má dnes k žhavé novince daleko, přesto by bylo nemístné tvrdit, že jej známe jako své boty. Pokud jde o fotografie a technické detaily, víme o něm opravdu opravdu hodě, dosud ale neexistovala příležitost, jak vám tento vůz ukázat v akci na videu pořízeném kýmkoli mimo automobilku. A že videa od Bugatti mají omezenou vypovídací hodnotu, naznačuje nejen jistá zaujatost jejich autora, ale také fakt, že všechna ani nebyla skutečná.

Zajímavější snímky vzniknou, až se vůz dostane do rukou prvních majitelů ochotných se o trochu svého automobilového štěstí podělit. A takových lidí i vzhledem k přístupu automobilky hned tak mnoho nebude. Vlastně dosud bezpečně víme o jediném, který pro koupi prvního kusu musel udělat možné i nemožné a skutečně s ním jezdí po silnicích. Jenže je to saúdský princ a od toho jsme zatím dočkali jen jedině, ne úplně šťastné veřejné prezentace.

Naštěstí ale není sám, jak vidno i z přiloženého videa. Vidíme na něm jednoho z dalších raných majitelů vozu, který se rozhodl spolujezdci předvést, jak snadné je krotit v tomto autě potenciál 1 500 koní. Neudělá vlastně nic zvláštního - chopí se volantu jednou rukou, dá plný plyn v některém z běžných jízdních režimů a přesně v tomto gardu zrychlí během asi 6,5 sekundy na rychlost blízkou 200 km/h. Na okresce se zatáčkou a náklaďákem v protisměru. A aby byla prezentace dokonalá, pustí volant úplně, dá plné brzdy a abychom mu věřili, že neřídí, tleská si při tom.

Jistě, 200 km/h na okresce zvládne i Škoda Rapid, dejme tomu. Ale o to tu jde až v poslední řadě - jde hlavně o to, s jakým nadhledem dokáže tohle auto krotit potenciál 1 500 koní, jak moc je v praxi využitelná i tak extrémní dynamika a jak moc málo při tom požaduje od řidiče. Někteří řeknou, že je to špatně a budeme jim rozumět. Jenže Chiron není supersport, je to extrémní GT a pokud má zvládat i 400 km/h, dvoustovka pro něj musí být nic. A zjevně pro něj nic je. Podívejte se na to sami...

Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video) - 1 - Bugatti Chiron premiera Zeneva 2016 40
Pro představu o rychlosti pohled na tachometr vozu. Na videu se pohybuje nejvýše kolem 200 km/h

Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video) - 2 - Bugatti Chiron 200 kmh okreska jednou rukou video 01Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video) - 3 - Bugatti Chiron 200 kmh okreska jednou rukou video 02Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video) - 4 - Bugatti Chiron 200 kmh okreska jednou rukou video 03Majitel Bugatti Chiron ukázal vůz v akci. 200 km/h na okresce zvládá jako nic (video) - 5 - Bugatti Chiron 200 kmh okreska jednou rukou video 04
Majitel si s nejsilnějším autem světa i pod plným plynem hraje jednou rukou či čtyřmi prsty

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 17 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše