Reklama

Mazda ukázala první obrázek úplně nové CX-5, i když ta stará není moc stará

Mazda CX-5 se nezdá být starým autem a vskutku, na trhu je jen 4 roky. Jenže Japonci někdy střídají generace rychle a CX-5 dostane tu novou po pěti letech.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mazda ukázala první obrázek úplně nové CX-5, i když ta stará není moc stará

28.10.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Mazda CX-5 se nezdá být starým autem a vskutku, na trhu je jen 4 roky. Jenže Japonci někdy střídají generace rychle a CX-5 dostane tu novou po pěti letech.

Pokud se o novinky Mazdy zajímáte jen povrchně, tato vás překvapí. Ale pokud ne, mohli jste to čekat - první generace CX-5 je sice v prodeji teprve od roku 2012, jenže už loni ji Japonci nadělili facelift, což bylo neklamným znakem, že „evropský” životní cyklus modelů pohybující se okolo 7 let tady nebude naplněn. Japonci tedy striktně netrvají na kratších, nezřídka ale zcela nové auto dostanou na trh už po pěti letech a přesně to je případ CX-5. Naznačovaly to už špionážní fotky a teď to tu máme černé na... černém přímo od Mazdy.

Přiložená zastřená fotografie náleží právě profilu nové generace tohoto SUV, která bude plně odhalena 16. listopadu na autosalonu v Los Angeles. Mazda k ní říká jen tolik, že vůz byl vylepšen ve všech ohledech, aby zákazníkům dopřál novou dimenzi radosti z jízdy, což je ale věta, která by s menšími obměnami mohla posloužit i propagaci pracího prášku. A vlastně ani zbytek tiskové informace neříká více - design vozu byl prý „posunut na zcela novou úroveň, aby vyostřil krásu vozu a nedal přitom všanc impozantní kombinaci sofistikovanosti a síly”. Jestli tady někdo nepřebal saké, pak už nevíme...

Podržíme-li se faktů, pak na snímku vidíme evoluci pojetí dnešní CX-5, která vtiskne prakticky stejným nápadů o něco modernější tvář nejspíše bližší modelu CX-9. Po technické stránce toho bude nejspíš více ve snaze umocnit provozní efektivitu tohto modelu - čekejme zejména menší hmotnost a nové motory, jak jsme naznačili už dříve. Více si povíme za necelé tři týdny v L.A., je ale pravděpodobné, že virtuální premiéra přijde na řadu dříve. Na trh by se pak vůz měl dostat začátkem roku 2017.

Mazda ukázala první obrázek úplně nové CX-5, i když ta stará není moc stará - 1 - Mazda CX-5 2017 nova prvni 01
První obrázek nové CX-5 říká minimálně to...

Mazda ukázala první obrázek úplně nové CX-5, i když ta stará není moc stará - 2 - Mazda CX-5 2017 nova prvni 02
...že revoluci oproti dnešnímu pojetí není na místě očekávat

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše