Mazzanti Millecavalli na prvním videu ukazuje vše, až na potenciál 1 000 koní (video)

6.9.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nejsilnější kupé vyrobené v Itálii se na oficiálním videu předvádí do detailu. Stále slibuje motor objemu 7,2 litru, 1 000 koní a rychlost přes 400 km/h.

Italská automobilka Mazzanti letos odhalila svou produkční prvotinu s názvem Evantra, která se pyšní atmosférickým sedmilitrovým osmiválcem o výkonu 751 koní. Přitom zmínila, že chystá ještě něco extrémnějšího. Tuto proklamovanou kreaci jsme si před letními prázdninami mohli představit pod názvem Millecavalli, který je všeříkající - odkazuje totiž na potenciál, jenž se skrývá pod kapotou.

Stejně jako Evantra počítá také varianta Millecavalli s osmiválcovým motorem, jeho objem však narostl na 7,2 litru. Mimo to lze počítat s přeplňováním, které celkový výkon zvedá na 1 000 koní a 1 200 Nm točivého momentu. Tento výkon doprovází pouze 1 300 kilogramů hmotnosti, zrychlení z klidu na stovku za 2,7 sekundy tedy není překvapením.

Dále Mazzanti Millecavalli zvládá maximálku až 402 km/h a působivá je i decelerace - také díky karbon-keramickým brzdám Brembo dokáže kupé zastavit z 300 km/h na nulu během 7 sekund. Vůz tedy umí zaujmout v mnoha ohledech, počítat je ovšem třeba s nemalou cenou, která se bude blížit milionu Eur (cca 27,02 mil. Kč).

Firma přitom vyrobí pouze pětadvacet exemplářů, tři z nich ovšem již měly v době oficiální premiéry svého majitele. Aktuální stav Mazzanti nezmiňuje, místo toho dává do placu vůbec první oficiální video, na kterém se do detailu předvádí č. 1 z celé 25kusové série. Značka přitom dodává, že každý exemplář z omezené série bude uzpůsoben individuálnímu vkusu majitele. Kupříkladu volič různých map motoru je zde integrován do systému MFT (Mazzanti Full Touch), u jiných kusů však může jako fyzické tlačítko ozdobit středový tunel. Možnosti jsou ale samozřejmě takřka nekonečné.

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Autobazar

zobrazit vše