Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar
8.10.2016 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Podprahové povyšování se nad jiné? Nebo neschopnost přijít s něčím novým? Zvažte sami, Němci ale ve svých materiálech opakují tentýž motiv.
Občas se povede při pořizování prezentačních snímků nafotit nějakou automobilovou novinku dříve, než je oficiálně představena světu, jsou to ale výjimky potvrzující docela jiné pravidlo - venku už se nefotí. Podobně jako Bugatti vytvořilo video s Chironem i bez Chironu a ve filmech se objevují vozy, které se před kamerou nikdy neobjevily, nacházíme na fotkách prezentujících nové modely aut kulisy, před nimiž se ony vozy nikdy nezjevily.
Auto je tak obvykle nafoceno ve studiu na pozadí nikoli nepodobném tomu, v němž moderátoři čtou své zprávy o počasí a pozadí nafocené bez onoho auta se k němu prostě přidá. Je to pohodlnější, rychlejší, levnější a „bezpečnější” - pokud automobilka dosud neodhalený vůz nafotí kdesi v přísně střeženém studiu a kulisy alpských průsmyků k němu „přilepí”, nemůže se stát, že veřejnost nový model spatří dříve, než má.
Pochopitelně, při takovém lepení vznikají různé bizarní situace. Auto ve studiu nejede a na fotce ano, protože mu někdo kola „roztočí” ve Photoshopu, což je poznat. Také někdy novinka k pozdí úplně nepasuje, pokazí se nějaký detail, to všechno už jsme viděli. Vrcholem bizarnosti se ale v tuto chvíli zdá být věc, kterou předvádí Mercedes.
Před pár dny už potřetí použil při prezentací letošní novinky stejnou fotku, na níž byly postupně k vidění tři různá nová auta. Nejprve šlo o Mercedes-Maybach S, pak o prodlouženou třídu E pro Čínu a nejnověji Mercedes E All-Terrain. To samo o sobě je hodné podivu, zvláště když začnete hledat pět rozdílů - jednou na pozadí čínské zlatnictví, podruhé „generický” obchod, jednou auto jede, jindy stojí... Jedna věc ale zůstává stejná: šedý vůz v pozadí.
Když se na něj podíváte pořádně, je to jasné BMW 5 F10, akorát s pozměněnou maskou, která vypadá jako z Jaguaru, ale bez „kocoura” uprostřed. Že vzadu BMW je (bylo...) tedy Mercedes jistě věděl, jinak by jej „nezamazal”, teď se jen ptejme, proč tuto fotku pořád používá. Lenost? Obdiv k její kráse? Nebo snad skryté povyšování se nad mnichovskou konkurenci, ovšem způsobem, který ji zároveň nezviditelňuje? Posuďte sami, tak či onak bychom Mercedesu doporučili pro příští fotky vyměnit sadu pozadí...




Tři modely, tři fotky, tři stejná pozadí, třikrát... Jagorák
Zdroj: Carscoops
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před hodinou
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
včera
Porsche si nechalo patentovat nový jízdní režim, který působí jako aprílový žert, je ale míněn smrtelně vážně
2.11.2025
Nové na MotoForum.cz
- Grand Prix se vrací do Evropy včera 09:57
- Joe Roberts mimo hru v Portimãu a Valencii, Xabi Zurutuza jako náhrada včera 08:00
- Miguel Oliveira: Poslední domácí závod v MotoGP? 3.11.2025
- Hakim Danish místo Yamanaky 3.11.2025
- Marquez je o 2 kroky vpřed před ostatními 2.11.2025
Nejnovější články
Prodeje korejských elektromobilů v USA se po konci dotací zhroutily, i když zlevnily pod úroveň dotovaných cen
před 43 minutami
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
před hodinou
Dacia chystá nový kombík, který se postaví i drahým verzím Škody Octavia, stát má vedle nich pakatel
před 2 hodinami
Nový Renault Twingo kompletně odhalil únik ještě před premiérou. Vypadá skvěle, v nitru ale skrývá nepříjemné překvapení
před 4 hodinami
Vážně to není „my proti nim”? Opravdu jsou lidé vyvíjející elektrická a spalovací auta stejní nadšenci, jen pracují s „jiným materiálem”?
včera
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
