Reklama

Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar

Podprahové povyšování se nad jiné? Nebo neschopnost přijít s něčím novým? Zvažte sami, Němci ale ve svých materiálech opakují tentýž motiv.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar

8.10.2016 | Petr Miler | 5 příspěvků

Podprahové povyšování se nad jiné? Nebo neschopnost přijít s něčím novým? Zvažte sami, Němci ale ve svých materiálech opakují tentýž motiv.

Občas se povede při pořizování prezentačních snímků nafotit nějakou automobilovou novinku dříve, než je oficiálně představena světu, jsou to ale výjimky potvrzující docela jiné pravidlo - venku už se nefotí. Podobně jako Bugatti vytvořilo video s Chironem i bez Chironu a ve filmech se objevují vozy, které se před kamerou nikdy neobjevily, nacházíme na fotkách prezentujících nové modely aut kulisy, před nimiž se ony vozy nikdy nezjevily.

Auto je tak obvykle nafoceno ve studiu na pozadí nikoli nepodobném tomu, v němž moderátoři čtou své zprávy o počasí a pozadí nafocené bez onoho auta se k němu prostě přidá. Je to pohodlnější, rychlejší, levnější a „bezpečnější” - pokud automobilka dosud neodhalený vůz nafotí kdesi v přísně střeženém studiu a kulisy alpských průsmyků k němu „přilepí”, nemůže se stát, že veřejnost nový model spatří dříve, než má.

Pochopitelně, při takovém lepení vznikají různé bizarní situace. Auto ve studiu nejede a na fotce ano, protože mu někdo kola „roztočí” ve Photoshopu, což je poznat. Také někdy novinka k pozdí úplně nepasuje, pokazí se nějaký detail, to všechno už jsme viděli. Vrcholem bizarnosti se ale v tuto chvíli zdá být věc, kterou předvádí Mercedes.

Před pár dny už potřetí použil při prezentací letošní novinky stejnou fotku, na níž byly postupně k vidění tři různá nová auta. Nejprve šlo o Mercedes-Maybach S, pak o prodlouženou třídu E pro Čínu a nejnověji Mercedes E All-Terrain. To samo o sobě je hodné podivu, zvláště když začnete hledat pět rozdílů - jednou na pozadí čínské zlatnictví, podruhé „generický” obchod, jednou auto jede, jindy stojí... Jedna věc ale zůstává stejná: šedý vůz v pozadí.

Když se na něj podíváte pořádně, je to jasné BMW 5 F10, akorát s pozměněnou maskou, která vypadá jako z Jaguaru, ale bez „kocoura” uprostřed. Že vzadu BMW je (bylo...) tedy Mercedes jistě věděl, jinak by jej „nezamazal”, teď se jen ptejme, proč tuto fotku pořád používá. Lenost? Obdiv k její kráse? Nebo snad skryté povyšování se nad mnichovskou konkurenci, ovšem způsobem, který ji zároveň nezviditelňuje? Posuďte sami, tak či onak bychom Mercedesu doporučili pro příští fotky vyměnit sadu pozadí...

Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar - 1 - Mercedes fotky stejne BMW Jaguar v pozadi 01Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar - 2 - Mercedes fotky stejne BMW Jaguar v pozadi 02Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar - 3 - Mercedes fotky stejne BMW Jaguar v pozadi 03Mercedes dál prezentuje své novinky na fotkách s BMW, přemalovaným na Jaguar - 4 - Mercedes fotky stejne BMW Jaguar v pozadi 04
Tři modely, tři fotky, tři stejná pozadí, třikrát... Jagorák

Zdroj: Carscoops

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 5 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše