Reklama

Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná

Maďarská zastávka „závodu” Gumball 3000 se stala svědkem toho, jak se jeden z prvních majitelů LaFerrari Aperta rozparádil na veřejné silnici.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná

7.7.2017 | Petr Prokopec | 9 příspěvků

Maďarská zastávka „závodu” Gumball 3000 se stala svědkem toho, jak se jeden z prvních majitelů LaFerrari Aperta rozparádil na veřejné silnici.

Před několika málo dny jsme vám přiblížili těžkosti Davida Leeho při nakupování nových vozů Ferrari. Ač se totiž jedná o majitele klenotnického impéria i jedné z nejúchvatnějších sbírek automobilů na celém světě, značka zamítla jeho žádost o LaFerrari Aperta. Oficiálně důvod nezazněl, mimo záznam bylo prý Leemu sděleno, že se automobilce nelíbí, jak moc na sebe upozorňuje, když se svými čtyřkolovými klenoty dennodenně chlubí na sociálních sítích.

Zní to podivně, ale můžeme to chápat jako reakci velmi konzervativně uvažující automobilky. Nyní si ovšem říkáme, jestli důvod není někde trochu jinde. Na videích níže totiž uvidíte řádit Joshe Cartu způsobem, který se konzervativně smýšlející firmě může jen stěží zalíbil. Přitom je to právě on, komu bylo Ferrari LaFerrari Aperta přiklepnuto, a to dokonce jako jednomu z prvních. Něco podobného přitom nedělá poprvé a na sociálních sítích je též činný až běda.

Cartu totiž nechyběl na letošním ročníku Gumballu 3000, jehož trasa vedla i skrze Budapešť. V maďarské metropoli přitom podnikatel kanadského původu vykouzlil se svým LaFerrari Aperta celou řadu „donutů“. Na tom by jistě nebylo nic problematického, kdyby to ovšem dělal někde na parkovišti či okruhu. On to ale dělal na veřejné silnici za běžného provozu. Pravda, v době konání Gumballu, ale stejně na veřejné silnici.

Nechceme být přízemní, ale rozumné nám to prostě nepřijde, ne když kolem jezdí další auta a desítky centimetrů daleko stojí lidé. Pravda, rádi a do značné míry na vlastní riziko, ale někdo by tu rozum mít měl. Cartu to nebyl, muž na sedadle spolujezdce, jeden z kupců Bugatti Chiron, též ne, a tak ani není překvapením, že záhy na místo dorazila policie.

Stát se to v USA, v Austrálii nebo leckde jinde, přiletí minimálně pouta, tady se ale všechno neslo ve „starém dobrém” duchu východní Evropy. Policisté Cartua jen zkontrolovali, promluvili s ním a nechali jej jet dál. Co mu řekli? Prý jestli by to raději nešel dělat nahoru na náměstí. Svým způsobem je to dobrá rada, pokud na onom náměstí nejezdí auta, přesto je to na blokování provozu autem s „hořícími” pneumatikami poněkud překvapivá reakce...

Abychom Cartuovi nekřivdili, musíme dodat, že s volantem to opravdu umí. Již v roce 2012 byl totiž kupříkladu pozván, aby se stal členem týmu AF Corse Italia, kde jezdí i Giancarlo Fisichella, Gianmaria Bruni či Michele Rugolo. Vůči tomu je přitom Cartu na domácím Hungarogingu jen o 1,8 sekundy pomalejší, což de facto na amatéra, který si jakoukoliv jízdu musí zaplatit (ne, aby za ni byl placen), je působivé. Právě takoví lidé by ale měli jít ostatním v provozu příkladem, ne dělat klukoviny, které se méně schopným pilotům snadno mohou vymknout z rukou...

Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 01Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 02Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 03Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 04Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 5 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 05Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 6 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 06Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 7 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 07Miláček Ferrari mezi zákazníky pálil gumy v provozu, reakce policie je neuvěřitelná - 8 - Ferrari LaFerrari Aperta Cartu drift videoscreen 08
Pokud vlastníte Ferrari LaFerrari Aperta, evidentně vám projde mnohé. I driftování na veřejnosti

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 9 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše