Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost

S tímto drobným maskováním jsme jej mohli vidět už dříve, video pořízené na dálnici D11 ale při pohybu kolem jiných aut teprve ukazuje, že nejlevnější SUV v případě Škody nebude znamenat nic malého.
 1. Autoforum.cz
 2. Rubriky a sekce
 3. Bleskovky

Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost

14.2.2019 | Petr Prokopec

S tímto drobným maskováním jsme jej mohli vidět už dříve, video pořízené na dálnici D11 ale při pohybu kolem jiných aut teprve ukazuje, že nejlevnější SUV v případě Škody nebude znamenat nic malého.

Již za pár týdnů Škoda na ženevském autosalonu strhne plachtu z nového modelu Kamiq. Respektive z jeho evropské verze, ta čínská je nám již nějaký ten pátek velmi dobře známa. Mladoboleslavská automobilka ostatně již ani neschovává provedení určené pro starý kontinent, neboť třeba kabinu nám oficiálně již ukázala. Ta byla pomalu do posledního šroubku převzata z nového hatchbacku Scala, i „kamzík“ se tedy pochlubí volně stojícím displejem multimediálního systému.

Oproti svému příbuznému se Kamiq pochlubí větším rozvorem, prostor mezi nápravami narostl na slušných 2 651 milimetrů. Tím nové SUV nepřekonává jen hatchback, ale dokonce i Škodu Octavia první generace. Stejně jako třetí inkarnace tuzemského bestselleru pak bude nabízet lidem sedícím na zadních sedadlech prostor 73 milimetrů před koleny, o prcka se tedy rozhodně nejedná. Z fotek může Kamiq skutečně působit drobně, nové video ale ukazuje, že tomu tak zdaleka není.

Nové nejlevnější české SUV bylo nachytáno na dálnici D11, a to kupříkladu vedle Volva XC60, jehož druhá generace měří 4,7 metru na délku, 1,7 metru na výšku a skoro dva metry na šířku. Přesto se však Kamiq vedle Švéda neztrácí, což koneckonců platí také o srovnání s Opelem Insignia Combi, jež se na délku blíží pomalu k pěti metrům. Je ale poté vskutku škoda, že Škoda byla velkorysá jen v rámci kabiny, nikoliv motorového prostoru, kde můžeme očekávat pouze maloobjemové pohonné jednotky.

Stejně jako již zmíněná Scala dostane i Kamiq v základu litrový tříválec, jenž bude produkovat 95 a 115 koní v případě ryze benzinové verze, respektive 90 koní u varianty G-Tron. Mimo to lze očekávat ještě benzinovou jedna-pětku se 150 koňmi a 1,6litrový turbodiesel se 115 koňmi, tím se však nabídka bohužel uzavře. K dispozici již dále bude pouze selekce manuálních a automatických převodovek, ty však pokaždé s motory propojí pouze přední nápravu.

Dáno je to především tím, že nové SUV stojí na modulární platformě MQB A0, jež zástavbu systému 4x4 neumožňuje. Kromě toho se Škoda snaží držet ceny co nejníže u země, startovat by tak Kamiq měl někde okolo 400 tisíc korun. To není úplně málo, na druhou stranu však za ni prokazatelně dostanete pořádný kus auta se zavazadelníkem o objemu 400 až 1 395 litrů. Byť na první pohled to vypadat nebude, zvláště v některých barvách.


Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 1 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 01Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 2 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 02Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 3 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 03
Nová Škoda Kamiq byla nachytána bez maskování v modré...

Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 4 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 04Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 5 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 05Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 6 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 06Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 7 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 07Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 8 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 08Nejlevnější SUV Škody natočeno v běžném provozu, teď teprve ukazuje svou velikost - 9 - Skoda Kamiq 2019 EU verze novy videoscreen 09
...i hnědobéžové barvě. Drobně vedle Volva XC60 či Opelu Insignia Combi rozhodně nevypadá

Petr Prokopec

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše