Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nissan GT-R R35 Nismo 2014: nejrychlejší GT-R potvrzeno, prototyp už jezdí
1.5.2013 | Miro Mihálik | Přidat příspěvek
Sportovní oddělení Nismo má hotový prototyp super-GT-R. Podle automobilky z něj aerodynamika a výkonnější motor udělají nejrychlejší tovární GT-R vůbec.
Před pár měsíci nejvyšší šéf francouzsko-japonského koncernu Carlos Ghosn potvrdil, že lidé ze sportovní divize Nissan Motorsport pracují na přestavbě produkčního modelu GT-R. „Bylo by pro nás nemyslitelné, abychom vyvíjeli řadu silničních vozů Nismo bez GT-R,“ uvedl ve svém únorovém projevu generální ředitel a dodal, že se „nemůže dočkat, až ho bude řídit“.
Do finální podoby má nový vůz asi ještě daleko, prodávat se začne až v příštím roce, Carlos Ghosn si však svůj sen dost možná již splnil. Výkonný viceprezident Nissanu Andy Palmer se britskému týdeníku Autocar pochlubil tím, že automobilka již má hotový prototyp a v Japonsku využil možnost svézt se v něm. Popsat technické detaily auta z pochopitelných důvodů odmítl, řekl však, že to „bude vůbec nejrychlejší GT-R“.
„Většina vnějších změn na karoserii se týká aerodynamiky a zvýšení přítlaku,“ řekl Palmer a naznačil očekávané: „Rekord produkčního vozu na Nürburgringu je zlatým standardem, očekáváme, že jej překonáme.“ Pouhým přidáním spoilerů by něco takového nebylo zrovna snadné, Palmer však potvrdil navýšení výkonu GT-R Nismo, který u stroje modelového roku 2013 činí 550 koní. „V tomto směru jej pořádně nakopneme a uděláme z něj vrcholné tovární GT-R,“ pronesl na závěr rozhovoru Andy Palmer.





Produkční Nismo GT-R se dost možná vzhlédne v závodním GT-R třídy GT3
Zdroj: Autocar
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
From hero to zero za 16 dnů: „Policista roku” si užíval slávy jen 2 týdny, pak sám skončil za mřížemi
před 9 hodinami
Rus prohnal po nejnáročnějším okruhu světa ten nejstarší žigulík, do půl hodiny byl v cíli
včera
Nejnovější Lamborghini se ještě před odhalením chlubí kontroverzním „rekordem” z okruhu. Skutečný rekord automobilka ignoruje
10.8.2026
Nové na MotoForum.cz
- Manuel González po Silverstone: „Slavil jsem vítězství, ale nebyl jsem si jistý, jestli závod skončil“ 09:00
- Úleva pro Franca Morbidelliho: Jeho kariéra pokračuje díky Ducati včera 10:00
- Míří Filip Salač do MotoGP? 10.8.2026
- Fantastický Filip Salač se zasloužil o českou hymnu 9.8.2026
- Vítězem Moto3 se stal Almansa 9.8.2026
Nejnovější články
Srovnávací test svlékl marnost nového Mercedesu CLA do naha. Projel to s fakticky 14 let starým, v mezičase jen ošizeným Audi
před 2 hodinami
BMW spolu s módním návrhářem nacpalo do první X5 motor V10 a manuální převodovku, to je konečně SUV podle našeho gusta
před 4 hodinami
Asi nesmrtelná dodávka se i po 30 letech v prodeji těší na budoucnost, místo pohřbu se dočkala nové palubní elektroniky
před 5 hodinami
Majitelé elektromobilů potichu prodělávají na svých autech v průměru 18 tisíc Kč každý měsíc, často si to vůbec neuvědomují
před 7 hodinami
Nový Jaguar, který automobilce chystá jen vlastní pohřeb, odhalil svůj interiér. Ještě víc zvedá už tak zdvihlá obočí
před 8 hodinami
Živá témata na fóru
- Onboard videa 08.12. 16:44 - M.Z.
- Policejní kontroly a měření 08.12. 07:02 - Truck Daškam
- Policejni Passaty, Superby a neoznacena merici vozidla #2 08.11. 21:55 - řidičBOB
- Lampárna (stěžovatelna) 08.11. 20:31 - M.Z.
- IT poradna 08.11. 18:51 - abgx1
- Banky, peníze, finance, investice... 08.11. 16:54 - pavproch
- OBD diag pro moje autovraky 08.11. 16:23 - pavproch
- VZKAZY 08.11. 15:58 - mattonecz
