Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nissan Note 2013 na nových fotkách a videu ve standardu i s paketem Dynamic
27.6.2013 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Japonská novinka do prodeje dorazí na podzim se třemi motory, jejichž slabý výkon má přebít třeba navigace informující o mezinárodních letech.
Představení nového Nissanu Note se věnujeme docela podrobně. Po samostatném představení, jež se soustředilo na debut na ženevském autosalonu, jsme vám totiž přinesli i detailní pohled na unikátní samočisticí systém zpětné kamery. Ani to ale neznamená konečnou, neboť k dispozici stále ještě nemáme ani české, ani mezinárodní ceny, nově si ovšem můžeme kompaktní městský vůz prohlédnout na fotkách z reálného prostředí. A to nejen v jeho standardní verzi, ale také s paketem Dynamic, který přidává trochu sportovně laděného vzhledu.
Po stránce motorické ale již od březnového představení víme, že nějaké bleskové tempo bychom od agregátů s výkony v rozmezí 80 až 98 koní očekávat neměli. Samotná automobilka se ostatně v tomto ohledu zmiňuje spíše o průměrné spotřebě 3,6 l/100 km, které by měla dosáhnout dieselová verze (slabší benzín má jezdit za 4,7 l/100 km), než o jízdní dynamice. Pohyb ve městech, jež má být Nissanu Note vlastní, ovšem velké stádo koní nevyžaduje, díky čemuž si potenciální klientela nemusí zoufat.
Naopak by měla očekávat celou řadu nových technologií, které jsou aktuálně v kurzu. Třeba navigační systém vyvinutý ve spolupráci se společností Google, kterému pokyny můžete zasílat přímo z mobilního telefonu ještě před nasednutím do vozu a který vás kromě poblíž umístěných čerpacích stanic dokáže informovat třeba o počasí nebo dokonce o mezinárodních letech.
Uvidíme tedy na podzim, kdy má japonská novinka vstoupit do prodeje, zda tyto systémy zaberou více než „nabušený” motor pod kapotou. Stejně tak jsme zvědavi, zda se na vůz podívá i tovární ladičská divize Nismo. Ta totiž v poslední době zanechala otisk prakticky na čemkoliv, co Nissan vyprodukoval.













































Paket Dynamic novému Nissanu Note opravdu sluší. Spřáhnout s ním ale můžete maximálně 98 koní
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Nejnovější Lamborghini se ještě před odhalením chlubí kontroverzním „rekordem” z okruhu. Skutečný rekord automobilka ignoruje
dnes
Končící, morálně 6 let staré BMW M3 svléklo absurditu nového Audi RS5 do naha, ve sprintu ho rozdrtilo na hadry
včera
Je vtipné sledovat, jak generace Z po letech „elektrické výchovy” najednou objevuje nenapodobitelné kouzlo dieselů
8.8.2026
Nejčtenější články
Smutný facelift sebral autu přes noc 95 koní, na vině nebude jen „obvyklý podezřelý”
11.7.2026
Nová verze Dacie Duster chce otřást světem aut jiným vzhledem a cenou jen 230 tisíc. Říká si příznačně: Tekton
11.7.2026
Až přijde nový Ford Focus, bude vypadat nějak takhle. A to je smutné
11.7.2026
Automobilka „zrádců Tesly” se sype. Rozprodej skladových aut se slevou 200 tisíc a leasingem na 6 let bez úroků ukazuje, jak zlé to je
11.7.2026
Vietnamec, který zbohatl i českým prodejem instantních nudlí, konečně představil ty správné nudle na kolech. Také cirka tolik stojí
11.7.2026
Živá témata na fóru
- Porsche - vse o sportovnich modelech 08.10. 20:51 - M.Z.
- Onboard videa 08.10. 18:32 - řidičBOB
- Elektromobily a vse kolem nich 08.10. 17:57 - mattonecz
- Pneu koutek 08.10. 17:48 - Snowman000
- BMW Divize 08.10. 13:48 - Bond007
- Politický koutek 08.10. 10:32 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 08.09. 20:28 - Stepan
- Banky, peníze, finance, investice... 08.09. 15:44 - pavproch
