Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Nové BMW M5 F90 opět brousí asfalt Ringu, asi hned všemi čtyřmi (video)
22.7.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
Nová generace M5 přijde o manuál, za příplatek pak nabídne systém xDrive. V kombinaci s více než 600 koňmi lze tak čekat působivou dynamiku.
BMW M5 jsme dnes již jednou probírali, a sice v souvislosti s variantou Competition, která přináší 600 koní a míří za 200 vyvolenými zákazníky. Nyní si posvítíme na základní provedení, nepůjde ovšem již o stávající generaci F10, nýbrž tu novou s interním označením F90. Ta nejspíše bude debutovat někdy v závěru příštího roku či možná až na počátku toho následujícího, a to opět jen ve formě sedanu.
Momentálně přitom již víme, že novinka se bude muset obejít bez manuální převodovky, což evropští zákazníci víceméně nezaznamenají, neboť i stávající model byl na Starém kontinentu k dispozici pouze s automatem. V zámoří ovšem figuroval v cenících také „fofrklacek“, BMW však navzdory slušnému zájmu zákazníků usoudilo, že se napříště bez manuálu obejde.
Kromě toho můžeme čekat také příchod verze xDrive, byť ta bude zpočátku pouze doplňková. Šéf divize BMW M Frank van Meel přitom naznačil, že pohon všech kol je jediným způsobem, jak mohou sportovní modely přenést stále vyšší výkon na silnici, zvláště pak na trzích, kde panuje chladnější počasí. Dá se však vytušit, že hlavním důvodem jsou prodeje konkurenčního Mercedesu.
Ať se přitom k dané záležitosti stavíte jakkoliv, jisté je, že BMW systém xDrive naladí tak, aby za normálních okolností favorizoval hlavně zadní nápravu. Přední kola tak budou přicházet ke slovu hlavně v zatáčkách či ve chvílích, kdy bude vozovka kluzká či pokrytá sněhem a ledem.
S 4,4litrovým přeplňovaným osmiválcem by přitom měla být spojena nová platforma CLAR, která podle šeptandy v zákulisí srazí hmotnost dolů o zhruba 100 kilogramů. Dočkat bychom se tedy měli působivé dynamiky, jejíž náznak najdete na novém videu. Bohužel ale nelze s určitostí říci, že jde o variantu xDrive, i když některé pasáže tomu odpovídají.
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
„Bugatti pro chudé” znovu vytřelo podlahu s drahou konkurencí, potichu stanovilo další rekord okruhu
dnes
Žena jela autem po dálnici a najednou jí na střeše přistálo letadlo. Video zachycuje vše
11.12.2025
Muž si nechal na zimu hodit své Ferrari jeřábem na balkon jen aby zjistil, že Vídeň není Dubaj
10.12.2025
Nejnovější články
Bývalý hokejista si jako první převzal nové nejrychlejší civilní letadlo světa od dob Concordu, překoná i rychlost zvuku
před 9 hodinami
V dalším „zeleném království” zjistili, že silnice se samy neopraví, majitelé elektromobilů budou platit za každý ujetý km
před 10 hodinami
Britové montují do lehounké malé Mazdy 380koňový motor V6, výsledkem bude levné auto schopné pokořit i supersporty
dnes
Prodeje Tesly šly skutečně do kopru. A hodně. Přesto ze současné situace silně profituje
dnes
Nové Smarty jsou až absurdně obří auta, ten nejnovější měří skoro 5 metrů. A Mercedesy nepřipomínají náhodou
dnes
Živá témata na fóru
- Střešní box do T drážky 12.14. 18:30 - Kubka Palma
- GWM STEED 7 12.14. 16:47 - Carrert93
- BMW Divize 12.14. 14:07 - pavproch
- Lampárna (stěžovatelna) 12.14. 13:17 - pavproch
- whitelist & blacklist 12.14. 13:12 - pavproch
- IT poradna 12.14. 13:07 - pavproch
- Onboard videa 12.14. 12:25 - brnenska.odchytova
- Řidiči, co to mají v ruce... 12.12. 23:17 - Truck Daškam
