Nové BMW X1 propadlo v testu Consumer Reports, na své schopnosti stojí příliš (video)

Američtí zákazníci mají k dispozici pouze verzi s pohonem všech kol a 231 benzinovými koňmi, tedy evropský vrchol. Přesto v tamním testu nebodoval.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové BMW X1 propadlo v testu Consumer Reports, na své schopnosti stojí příliš (video)

23.11.2015 | Petr Prokopec | 5 příspěvků

Američtí zákazníci mají k dispozici pouze verzi s pohonem všech kol a 231 benzinovými koňmi, tedy evropský vrchol. Přesto v tamním testu nebodoval.

První generaci BMW X1 mnohý zpočátku ani nemohl přijít na jméno. Nicméně malé prémiové SUV se záhy dočkalo úspěchu u zákazníků, načež jeho prodeje v posledních šesti letech s výjimkou roku 2012 stalo dokonce přesáhly odbyt většího modelu X3. Zájem neutuchal ani loni, kdy byl „kombík na chůdách“ na konci svého životního cyklu, neboť registrace stejně jako ve dvou předchozích letech jen v Evropě přesáhly metu 60 tisíc exemplářů. Bylo tedy evidentní, že druhá generace bude s tou předchozí více než porovnávána.

Jak si povede po prodejní stránce, teprve uvidíme, svou předokolkovou koncepcí a tříválcovými motory ale příliš neokouzluje. A dojem nedělá ani ve Spojených státech, alespoň podle recenze Consumer Reports (CR), kde se jeho nabídka jeví být zajímavější. V USA kupříkladu X1 není nabízeno s pohonem jedné nápravy, ale pouze se systémem xDrive. Mimo to pak mohou Američané sáhnout pouze po dvoulitrovém benzinovém čtyřválci o výkonu 231 koní.

Tato kombinace je navíc v Evropě nabízena za více než 1 milion Kč jako vrchol řady, v zámoří taková X1 vyjde na 34 800 USD (cca 883 200 Kč). Tedy citelně níže než na Starém kontinentu, testována navíc byla ještě lépe vybavená verze v ceně 44 745 USD (1 135 600 Kč). Lidé ze CR tak logicky očekávali prémiový balíček „all inclusive“, ten ovšem nedorazil. Chválen je kupříkladu výhled z vozu nebo kvalitní kožené čalounění s působivými švy, jízda ale již příliš působivá není a projev motoru taktéž ne. Mimo je kritizována i politika drahé příplatkové výbavy.

Ve výsledku tak CR konstatuje, že X1 je na to, co dovede, prostě příliš drahá. A to je bohužel něco, co vás při pohledu na nová BMW s motory a koncepcí, které mají hodně daleko k někdejšímu pohonu zadních a šestiválcům, napadne i bez toho. Bude tedy zajímavé sledovat, zda nová generace BMW X1 uspěje. V USA a Kanadě to bude o to zajímavější, neboť přepřáhnutí z pohonu zadních kol na pohon předních kol se Američané kvůli standardnímu xDrivu zatím ani nedočkali. Více vám prozradí přiložené video...

Petr Prokopec

Diskuze 5 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama