Reklama

Nové německé stíhačky řádí na Ringu, podívejte se na C 63 R od AMG i BMW M5 (videa)

Hned dvě chystané novinky byly nachytány při testech na Nordschleife. Větší pozornost poutá AMG s velkým křídlem a zhruba 540 koňmi.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Nové německé stíhačky řádí na Ringu, podívejte se na C 63 R od AMG i BMW M5 (videa)

10.10.2016 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

Hned dvě chystané novinky byly nachytány při testech na Nordschleife. Větší pozornost poutá AMG s velkým křídlem a zhruba 540 koňmi.

Mercedes již nějakou dobu prohlašuje, že jeho čtyřlitrový osmiválec twin-turbo skrývá nemalý potenciál. Naposledy nás o tom třícípá hvězda mohla přesvědčit v červnu, kdy představila ostré AMG GT R. Tedy přiostřenou verzi kupé, která pod kapotou nabídla 585 koní namísto dosavadních 476 či 510. Prakticky každý se tak začal ptát, kdy se výkonnější pohonná jednotka nastěhuje také pod kapotu ostatních modelů.

Jistou odpověď jsme dostali před pár dny, kdy nám Mercedes představil otevřené provedení výše zmiňovaného kupé, tedy GT Roadster. Ten totiž ve své potentnější formě nabízí 540 koní, k čemuž mu napomáhají mnohé komponenty „eRka“. Nově si pak můžeme posvítit na testovací prototyp Mercedesu-AMG C 63, který byl aktuálně nachytán na Nordschleife.

Již na první pohled upoutá pozornost mohutné a napevno uchycené zadní křídlo. Nás ovšem mnohem více zajímá to, co zůstává skryto, a sice pohonná jednotka. Opět by se totiž mělo jednat o provedení se „suchou” klikovou skříni, jenž umožňuje celodenní ježdění na okruhu bez strachu, že dojde k zadření. Kromě toho by pak tato jednotka měla nabízet vyšší výkon.

Žádné oficiální číslo prozatím nepadlo, v zákulisí se ovšem spekuluje opět o 540 koních. S tímto výkonem, podporovaným nižší hmotností, by přitom kupé Mercedesu mělo Ring obkroužit za méně než 7 minut a 28 sekund, jichž dosáhlo BMW M4 GTS. Zda se tak skutečně stane či nikoliv, to je zatím ve hvězdách.

My pak pro jisté srovnání, byť poněkud netradiční, můžeme přidat do placu nové záběry na probíhající testy BMW M5. To dorazí mnohem později než zástupce třícípé hvězdy, přičemž pod kapotou taktéž nabídne osmiválec twin-turbo, nicméně v tomto případě 4,4litrový a naladěný na alespoň 600 koní.

Kromě toho mnichovská značka zapojí do hry - vůbec poprvé u sedanu divize BMW M - pohon všech kol, což by mělo taktéž vyústit ve velmi zajímavý čas. Příští měsíce tedy budou stran odhalování výkonných automobilových novinek jakékoliv, jen ne nudné. I když se záběry z Ringu se od půlky listopadu kvůli uzavření okruhu budeme muset rozloučit.

Nové německé stíhačky řádí na Ringu, podívejte se na C 63 R od AMG i BMW M5 (videa) - 1 - Mercedes-AMG C 63 R spy video Ring 01Nové německé stíhačky řádí na Ringu, podívejte se na C 63 R od AMG i BMW M5 (videa) - 2 - Mercedes-AMG C 63 R spy video Ring 02Nové německé stíhačky řádí na Ringu, podívejte se na C 63 R od AMG i BMW M5 (videa) - 3 - Mercedes-AMG C 63 R spy video Ring 03Nové německé stíhačky řádí na Ringu, podívejte se na C 63 R od AMG i BMW M5 (videa) - 4 - Mercedes-AMG C 63 R spy video Ring 04
Mercedes-AMG C 63 R Coupe upoutal naši pozornost zejména díky enormnímu křídlu na zádi. Pod přední kapotou by pak měl nabízet přibližně 550 koní

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše