Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Podívejte se na nové záběry pohřebiště aut zničených hurikány. Je jich tu na 100 tisíc
20.10.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek
Neuvěřitelné podoby nabývá místo, kde je skladována velká část vozů zničených záplavami, které následovaly řádění hurikánů Harvey a Irma.
Na uplynulé léto nebudou v některých částech Střední a Severní Ameriky vzpomínat vůbec rádi. Právě těmito místy se prohnaly dva ničivé hurikány, které byly následovány ještě ničivějšími povodněmi. Slitování neměly s nikým a ničím a auta patřila mezi jejich časté oběti - dotčen jim byl až 1 milion aut a mezi nimi vše od dekády starých strojů až po úplně nové vozy, které ani nevyjely.
Pochopitelně, taková auta se zásahem hurikánu či následujících záplav nevypařila z povrchu zemského, byla jím „jen” poničena za hranici použitelnosti a ekonomicky ospravedlnitelného návratu mezi „živé”. Spoustu z nich musí prohlédnout likvidátoři pojišťoven a rozhodnout o jejich dalším osudu, což není dost dobře možné za situace, kdy stojí na ulici. Zasažené vozy jsou tak postupně sváženy na několik málo improvizovaných pohřebišť a areál závodiště Royal Purple Raceway v Texasu je tím největším z nich.
Už jsme vám jej ukazovali dříve, auta jsou sem ale svážena dál a dál. Zpočátku jich tu byly nízké desetitisíce, teď už se jejich počet blíží ke stovce tisíc. To je neuvěřitelné kvantum aut soustředěné na jedno místo, které jsme zatím mohli vidět jen z dílčích pohledů. Larry Field, který se živí jako profesionální fotograf prodejců realit a obvykle tedy fotí domy, ale vzal jeden ze svých dronů a Royal Purple Raceway v jejím současném stavu nasnímal z opravdu velké výšky. A teprve to dovoluje vidět onu „autokalypsu” v celé její ohromnosti.
Závodiště je dnes už napěchované auty k prasknutí a zaplněna je už i řada přilehlých ploch určených k témuž. Tyhle záběry berou dech, je to skoro 100 tisíc aut napěchovaných na pár centimetrech obrazovky před vašimi zraky. A jak prozradí bližší záběry, všechna jsou bohužel zničená... Podívejte se na to sami a doufejte spolu s námi, že se podobná katastrofa nebude hned tak opakovat.







Neskutečné věci odhalují aktuální pohledy na Royal Purple Raceway - vytopených aut je tu na malém prostoru obrovské množství
Zdroje: CBS Miami, Larry Field Photography
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Dražba cenných aut slavné aukční firmy se proměnila v demoliční derby poté, co jednomu z jejích řidičů „ujela noha”
dnes
Nástupce tragicky zesnulého Kena Blocka se pochlubil novou brutalitou točící 9 500 otáček i s turbem, natočil s ním další Gymkhanu
včera
Srovnání hned tří moderních Porsche bez turba vám zapěje fascinující „vosí árii”, chybu neuděláte ani s jedním z nich
4.11.2025
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Ojeté hybridy trápí další dosud přehlížený problém, zajíce v pytli kupujete v podstatě s každým z nich
před 6 hodinami
VW chce rozhýbat prodeje elektrických modelů tím, že je lidem dovolí vrátit do 100 dnů od koupě. To nemusí dobře dopadnout
před 7 hodinami
Jeep žádá majitele statisíců aut z posledních let, aby je parkovali daleko od domů, mohou shořet
před 9 hodinami
Ještě hůř: Prodeje elektrických Subaru v USA po konci dotací zhroutily o 98 procent, nechce je najednou skoro nikdo
před 10 hodinami
K mání je dodnes zcela nejetá Mazda z časů sametové revoluce, dokonalý stroj času nikdo ani pořádně nevybalil
dnes
Tiskové zprávy
- Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva - Mio MiVue C588T: duální autokamera s pozoruhodným natáčením i ve tmě
tisková zpráva
