Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč?

Byla velkolepě uvedena do služby a Putin v ní byl vidět už i v zahraničí. Teď ale jezdí znovu svým dřívějším Mercedesem a je třeba se ptát, proč.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč?

27.7.2018 | Mirek Mazal | 13 příspěvků

Byla velkolepě uvedena do služby a Putin v ní byl vidět už i v zahraničí. Teď ale jezdí znovu svým dřívějším Mercedesem a je třeba se ptát, proč.

Ve městě zlata, jihoafrickém Johannesburgu, se v těchto dnech koná setkání hospodářského uskupení jménem BRICS. Pojem charakterizuje první písmena členů uskupení, takže na něm vedle představitelů Brazílie, Indie, Číny a Jižní Afriky nemůže chybět ani zástupce Ruska. V Jihoafrické republice by se mělo jednat hlavně o společném postupu proti protekcionismu a zavádění cel ze strany USA. Tématem číslo jedna bude Donald Trump, z toho důvodu nesmí na místě chybět početná ruská delegace v čele s nejvyšším představitelem země.

Podobné události nás zase tak nezajímají, přílet Vladimira Putina a jeho přesun na místo konání summitu byl ale zachycen na video. Pustili jsme si jej v domnění, že uvidíme znovu v akci kolonu nových státních vozidel Ruské federace a především Putinův stroj, jenže ouha, ten v Johannesburgu není. O bezpečnost vládce Ruské federace a přilehlých oblastí se stará jeho starší Mercedes-Benz S 600 Pullman, který novou ruskou limuzínu Aurus Senat.

Není to tím, že je Putin v zahraniční, na poslední návštěvě ve Finsku s sebou prezident Ruska nová auta měl. Tady se ale vrací k předchozímu autu a je otázka, proč tak učinil. Tiskový mluvčí Kremlu řekl, že nových automobilů není dost, aby se účastnily všech zahraničních cest, to se nám ale tak úplně nezdá. Prezident má k dispozici minimálně dva vozy, stejně jako řadu dalších. A jejich přesun probíhá prakticky současně s ním, nemělo by se stát, že auta musí být na třech místech světa současně.

Otázkou tedy je, zda nejde jen o mystifikaci ruských autorit a oficiální odůvodnění je jen zástěrka trochu jiné reality. Přece by si Putin nenechal ujít možnost předvést svoji novou obrněnou limuzínu, která poprvé vyjela 7. května během jeho inaugurace. Možná nové stroje nezvládly prvotní zápřah a už se porouchaly. To by i odpovídalo tomu, že jich není dost. A nebo se prostě panu prezidentovi něco nelíbí, nakonec svou lásku k Mercedesům dal dříve opakovaně najevo. Uvidíme, v čem se ukáže příště...


Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 1 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 01Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 2 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 02Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 3 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 03Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 4 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 04Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 5 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 05Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 6 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 06Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 7 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 07Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 8 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 08Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 9 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 09Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 10 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 10Putin se vrátil ke svému Mercedesu, novou ruskou limuzínu nechává doma. Proč? - 11 - Mercedes Benz S600 Pullman W221 Vladimir Putin 11
Mercedes-Benz musel vystačit Putinovi během summitu v JAR. Otázkou zůstává, kde nechal svoji nejnovější limuzínu Aurus Senat

Zdroj: Кремлевский пул РИА@Twitter

Mirek Mazal

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše