-

Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl

Silnice široká sotva na dvě auta, na jedné straně skála, na druhé sráz. Tady by se otáčel jen dokonalý machr, nebo totální šílenec.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl

30.3.2018 | Mirek Mazal | 23 příspěvků

Silnice široká sotva na dvě auta, na jedné straně skála, na druhé sráz. Tady by se otáčel jen dokonalý machr, nebo totální šílenec.

Řidiči kamionu jsou v silničním prostředí samostatnou kapitolou. Relativně uzavřená komunita profesionálních šoférů se svým jednáním často dobrovolně vymezuje vůči řidičům osobních vozů. Jedni nemohou a nebo spíše nechtějí pochopit druhého, naschvály nejsou ničím výjimečným. Nevraživost potkáváme denně na cestách a někdy může zajít za hranice rozumného chování.

Přitom za volantem aut všech velikostí sedí pořád jen lidé. Pocit nadřazenosti kamioňáků lze do jisté míry chápat - řidiči nákladní soupravy sice občas vyvedou hloupost, ale jinak v sobě nezřídka skrývají ohromné schopnosti a zkušenosti. Ovládat mnohatunový kolos není snadné a když to děláte řadu hodin den co den...

Někteří piloti náklaďáků díky tomu disponují výjimečným umem nebo alespoň podobně mimořádným sebevědomím. Jedno z toho bude platit i v dnešním případě, kdy se jeden čínský šofér náklaďáku rozhodl otočit ve slepé uličce. Ale ne jen tak ledajaké, bylo to na dost improvizované silnici, jejíž hranice na jedné straně definovala skála a na druhé hluboký sráz. A svodidla nikde.

Odvážný muž ukázal nervy z oceli, když na takovém místě zkusil otočit cisternu. Manévr roku na hranici života a smrti mohl provést jen tak, že částí cisterny i kusem zadní dvounápravy pravidelně visel nad strží. Musel trpělivě mnohokrát popojet vpřed a zad, aby mohl kamion nasměrovat zpět do směru, ze kterého přijel.

Nás nutně fascinuje jeho důvěra v pořádně nezpevněný povrch - stačilo by odlomení hrany silnice a na kameře by měl řidič své poslední minuty života. Místo toho za pomocí závozníka na centimetr přesně několikrát otočí volantem a vítězně odjede toužebným směrem. Machr, nebo šílenec? Posuďte sami, tohle se na každý pád hned tak nevidí...

Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl - 1 - Otocka cisterny nad rokli Cina 01Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl - 2 - Otocka cisterny nad rokli Cina 02Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl - 3 - Otocka cisterny nad rokli Cina 03Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl - 4 - Otocka cisterny nad rokli Cina 04Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl - 5 - Otocka cisterny nad rokli Cina 05Řidič cisterny se zkusil otočit na silnici na hraně útesu. Podívejte se, jak dopadl - 6 - Otocka cisterny nad rokli Cina 06
Profesionál v akci. Schválně můžete spočítat, kolikrát si musel řidič přeřadit, aby manévr bezpečně vyřešil

Zdroj: AroundThe World@Youtube

Mirek Mazal

Diskuze 23 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama