Reklama

Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video)

Konflikty mezi řidiči osobáků a kamionů nejsou nic vzácného. Když ale dojde na lámání chleba, platí jen a pouze právo silnějšího.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video)

21.10.2016 | Marek Bednář | 26 příspěvků

Konflikty mezi řidiči osobáků a kamionů nejsou nic vzácného. Když ale dojde na lámání chleba, platí jen a pouze právo silnějšího.

Možná už jste někdy viděli chytráka v osobním autě, který se snažil vybrzďovat kamion. Je to vážně zoufalý pokus někoho „vytrestat”, když jen spoléháte na řidiče jiného auta, že zabrzdí, nenarazí do vás a nezpůsobí vám větší škodu než sám sobě. Zoufalci ale zkrátka uvažují zoufale a zřejmě si asi ani neuvědomují obrovský rozdíl ve hmotnosti a tedy v množství energie, kterou kamion ve srovnání s osobním autem má. Vybrzďovat kamion osobákem jsou prostě riskantní hrátky myši s kočkou, nic víc.

Řidiči kamionu mají naštěstí obvykle dost rozumu na to, aby se s takovým člověkem nepouštěli do dalších šarvátek, a tak skutečně přibrzdí a dotyčného nechají jet. A nebo si s ním elegantně poradí jinak. V některých případech ale kamioňák nic takového udělat nemůže a nebo prostě nechce a sám dá druhému řidiči lekci. Už jsme viděli případ, kdy to jeden řidiče do druhého prostě „napral” a bylo po hrátkách.

Video z Malajsie, na které se můžeme podívat dnes, ale ukazuje trochu jiný konec. Nevíme přesně, co závěrečné scéně předcházelo, dostupné informace ale hovoří o tom, že se řidiči na silnici nepohodli a malý hatchback začal blokovat velký nákladní vůz. Jestli ho přímo vybržďoval nebo mu „jen” zahradil cestu, aby řidič zastavil a vše si spolu mohli vyříkat, nevíme. Na každý pád šofér náklaďáku neměl na nic podobného náladu a do pilota hatchbacku se pustil se vší vervou.

Nestačilo mu do něj narazit, chtěl ho zesměšnit, zašlapat do země, a tak předvedl něco jako moderní ekvivalent dávného tažení pokořeného soka koňmi městem na laně. Na videu vidíme, jak před sebou těžký náklaďák malý hatchback nemilosrdně tlačí. Auto je před náklaďákem napříč a je slyšet žalostné kvílení pneumatik. A také zoufalé troubení - z části samotného „tlačeného” řidiče, z části řidičů okolo, kteří se snaží přimět šoféra nákláďáku ve všem ustat, což se nakonec i stane.

Někteří se snaží řidiče kamionu omlouvat tím, že auto neviděl, takže prostě jen jel. Ale to je vážně nesmysl, to by musel být slepý a hluchý. Jiní zkouší tvrdit, že mu selhaly brzdy, ale ani to se nezdá být pravdou - tlačíc auto po většinu času na brzdy nesáhne a brzdit začne, až když přetlačovaná ustává. Tohle se vážné jeví jako akt odplaty a i když jej neschvalujeme stejně jako jakoukoli jinou agresi v silničním provozu, budiž poučením pro všechny vybržďovače kamionů - je to nejen hloupé samo o sobě, je to i dost primitivní zahrávání si s ohněm...

Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 1 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 01Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 2 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 02Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 3 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 03Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 4 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 04Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 5 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 05Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 6 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 06Řidič náklaďáku ukázal, proč by si vybrzďovači neměli zahrávat s monstry (video) - 7 - Kamion vs vybrzdovac osobni auto video 07
S tímhle asi řidič osobního auta nepočítal, ať už se pokoušel o cokoli

Zdroj: Plokiju@LiveLeak

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 26 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše