Reklama

Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video)

Řidič tohoto černého Golfu nebyl úplný amatér, přesto výjezd z Brünnchenu nezvládl. Cíleně vůz rozhodil, za to Severní smyčka nemilosrdně trestá.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video)

12.4.2017 | Marek Bednář | 11 příspěvků

Řidič tohoto černého Golfu nebyl úplný amatér, přesto výjezd z Brünnchenu nezvládl. Cíleně vůz rozhodil, za to Severní smyčka nemilosrdně trestá.

Už se vám někdy stalo, že jste dostali smyk dvakrát v jedné zatáčce? Řidiči tohoto černého Golfu V GTI se to stalo právě o víkendu v rámci turistických jízd na Severní smyčce Nürburgringu. A protože se to stalo v Brünnchenu, také známého jako „YouTube zatáčka”, máme to na videu.

Zkušenější řidiči vědí, že zejména ostré předokolky můžou kousat, když vypnete stabilizaci - při prudkém ubrání plynu v zatáčce odlehčí záď, což může mít za následek poměrně divoký přetáčivý smyk. Anglicky se tomu říká „lift-off oversteer”, přetáčivost po ubrání plynu, a je s tím docela zábava. Ovšem pokud takové chování nečekáte a nevíte, co s ním, může vám pořádně zatopit. Že se to stalo i v tomhle případě, si však nemyslíme.

Z videa to vypadá, že řidič chtěl vůz rozhodit cíleně a před kamerami se trochu předvést. První pokus moc nevyšel, na nájezdu do zatáčky vidíme jen lehké vybočení zádě. Tak to o pár desítek metrů dál zkusil znovu, ovšem vůz se přetočil příliš, řidič nedokázal rotaci zvládnout a potkal se se svodidly na vnitřku zatáčky. A předvedl se o hodně víc, než chtěl.

Většina nezkušených řidičů v takové chvíli reaguje šlápnutím na brzdu, čímž ovšem záď odlehčí ještě víc a smyk zhorší. Řešením je kontra volantem a přidat plyn, popř. vyšlápnout spojku a pokusit se auto pouze „neutralizovat”, vždy je na každý pád potřeba dávat pozor, aby se záď nepřehoupla zase na druhou stranu. Brzdová světla v kritický moment nevidíme, takže se řidič dost možná snažil o záchranu správným způsobem, auto ale zřejmě rozhodil příliš.

Jenže zkrátka smyky, které už se od určité chvíle zachránit nedají, a tohle byl pravděpodobně jeden z nich. O to více je pozoruhodný, protože byl pravděpodobně vyvolaný záměrně. Buďme rádi za to, že posádka vystoupila z vozu nezraněna. Chcete-li si z videa vzít ponaučení - nedělejte hlouposti na Ringu, protože tam bývají po zásluze potrestány. A nejen tam, takovéto chování by mohlo mít stejný výsledek na kterékoliv silnici na světě...

Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 1 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 01Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 2 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 02Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 3 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 03Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 4 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 04Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 5 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 05Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 6 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 06Řidič Golfu GTI se předváděl v YouTube zatáčce. Ukázal víc, než chtěl (video) - 7 - vw golf v gti nehoda ring brunnchen 07
První záměrně vyvolaný smyk byl moc malý, tak to pilot zkusil znova. Vlastně úspěšně, až moc...

Zdroj: Auto Addiction@YouTube

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše