- -

Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video)

Při delších cestách odlehlými oblastmi někdy nelze jinak, než vykonat potřebu v přírodě. I v takových případech ale platí, že spěchat je třeba pomalu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video)

5.11.2016 | Petr Miler | 14 příspěvků

Při delších cestách odlehlými oblastmi někdy nelze jinak, než vykonat potřebu v přírodě. I v takových případech ale platí, že spěchat je třeba pomalu.

Nadužívání ruční brzdy je jedním z typických špatných návyků řidičů. Reálná potřeba ji použít nastává relativně zřídka, v naprosté většině případů stačí nechat vůz stát se zařazenou rychlostí manuální převodovky nebo automatem v parkovacím režimu. Přesto mnozí po ruční brzdě sahají nejen při každém parkování, což ještě pochopit lze, ale klidně i při krátkých zastaveních třeba na křižovatce.

Že to není zrovna ideální způsob zacházení s automobilem, není třeba dodávat, stejně tak ale není pravdou, že by ideální bylo nepoužívat ruční brzdu vůbec. Tato věc má v autě své opodstatnění, o čemž se tragikomicky přesvědčil jeden ruský řidič s vozem vybaveným palubní kamerou. Ta má obvykle za cíl zachytit jiné, tady ale zachytila přímo řidiče samého.

Ten ve skutečně odlehlém místě na zasněžené cestě před pár dny zjistil, že „opravdu musí”, a tak spolu s kolegou zastavil a vyrazil vykonat potřebu. Auto nechal nastartované, však je zima a topit je třeba, jenže ruční brzdu nezatáhl. Valivý odpor zasněženého povrchu těžké auto chvíli udržel na místě, když ale „byl v nejlepším”, dalo se do pohybu.

Co následovalo pak, už je historie. Dopadlo to snad nejtragičtěji jak mohlo, komické dění předtím ale ideální doprovází hudební podkres Bennyho Hilla. Škoda slov, podívejte se na to sami...

Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 1 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 01Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 2 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 02Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 3 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 03Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 4 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 04Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 5 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 05Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 6 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 06Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 7 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 07Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 8 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 08Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 9 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 09Řidič si šel ulevit, ale zapomněl na ruční brzdu. Pak už se jen nestačil divit (video) - 10 - Curajici ridic zapomnel na rucni brzdu 10
Tohle bylo opravdu politováníhodné nedopatření...

Zdroj: Sploid

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 14 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama