Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou

Ze strany podobných jednotek jsme obvykle svědky do detailu připravených zákroků, proti kterým se nedokáží bránit ani velmi dobře protřelí zločinci. Rusům to ale v poslední době nějak nejde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou

1.6.2019 | Petr Miler

Ze strany podobných jednotek jsme obvykle svědky do detailu připravených zákroků, proti kterým se nedokáží bránit ani velmi dobře protřelí zločinci. Rusům to ale v poslední době nějak nejde.

Před necelými dvěma týdny obletělo svět video, ve kterém ruská speciální jednotka chtěla zatknout podezřelého řidiče. Vypadalo to jako jednoduchý úkol, zásah ale zpackala takovým způsobem, že se stala jen terčem posměchu. Ozbrojenci nebyli připraveni na stále ještě zimní podmínky ruského Petrohradu, ani správně vybavení s ohledem na charakter rezidenčního komplexu, kde chtěli řidiče „sebrat” a se svým autem se zasekli ve výjezdu z něj.

Ruské úřady tehdy popřely, že by vůbec šlo o zásah státních bezpečnostních složek, bylo ale jasné, že jde o lež. Leckdo to mohl označit za ojedinělý případ nepovedené akce, s odstupem deseti dnů si ale můžeme říci, že zase o takovou raritu nešlo. Další nepovedený zásah není až tak tragikomický, ve výsledku ale Národní gardě čest nedělá.

Tentokrát si speciální jednotky vyšláply na údajné pašeráky drog, kteří se městem pohybovali ve stříbrném Range Roveru. Vybaveny byly dvěma vozy - off-roadem UAZ Patriot a velkou dodávkou. Počkaly si, až Range Rover zastaví na křižovatce vedle Dacie Logan, dodávka mu zavřela cestu zezadu a UAZ zepředu. V tu chvíli zakuklenci vyrazili do akce, ale odešli s prázdnýma rukama.

Mezi Loganem a UAZ zbylo ještě dost místa projetí Range Roveru (třebaže ne zcela čisté) a než se zasahující tým vzpamatoval, byli podezřelí v prachu. Úřady alespoň tentokrát nezapírají a přiznávají neúspěch s tím, že posádka britského SUV zanechala svůj vůz v nedalekém dvoře, prchla po svých a ozbrojené složky po ní teď pátrají. Podívejte se sami na to, jak vše probíhalo, nechat řidiči Range Roveru tolik místa byla jednoznačně chyba...


Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 1 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 01Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 2 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 02Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 3 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 03Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 4 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 04Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 5 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 05Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 6 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 06Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 7 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 10Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 8 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 08Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 9 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 09Ruská speciální jednotka zpackala další zásah proti řidiči, přelstil ji před kamerou - 10 - Ruske specialni jednotky zpackany zasah 11
Ruská speciální jednotka opět neuspěla při relativně typickém zásahu proti řidiči SUV, její příslušníci většinu času jen chaoticky pobíhali okolo

Zdroj: WorldToday@Youtube

Petr Miler

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama