Reklama

Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne?

Kratochvíle pro řidiče ruských dodávek znuděných kolonami metropolí? Ne tak docela, prý. Díky výrobci ale také s jistotou víme, že to není podvrh.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne?

19.10.2017 | Petr Miler | 1 příspěvek

Kratochvíle pro řidiče ruských dodávek znuděných kolonami metropolí? Ne tak docela, prý. Díky výrobci ale také s jistotou víme, že to není podvrh.

Před pár dny obletělo svět video ukazující dosti překvapivou funkci ruské dodávky GAZelle Next. Řidič v ní může na primitivním palubním počítači spustit po vykonání svérázné sekvence operací funkční hru Tetris, což je něco, co byste od ruského výrobce aut neočekávali ani po nadměrné konzumací tamní národní lihoviny. Museli jsme se tak ptát, zda je to vůbec realita a nejde o podobný podvrh jako možnost hrát Doom za jízdy v Porsche 911.

Nyní už známe odpověď: není. Tuhle funkci palubní elektronika GAZelle skutečně má a opravdu je možné ji vyvolat tak, jak jsme popsali: je nutné nejprve zapnout zapalování a poté nastartovat vůz. Následně aktivovat pravý blinkr a nechat jej třikrát bliknout. Poté je třeba dvakrát probliknout dálková, pětkrát sešlápnout spojku a následně vytočit motor na 2 000 otáček. Až v té chvíli je hra aktivována a za jízdy ji prý hrát nelze; beztak si nedovedeme představit, že by to kdokoli rozumný dělal.

Jde tedy o vtípek programátorů? Nikoli, tedy aspoň můžeme-li věřit dnešnímu prohlášení automobilky. Ta nejen potvrdila výše zmíněné, na své facebookové stránce, ale dokonce zveřejnila kvalitnější video vše dokumentující. V prohlášení tvrdí, že jde o způsob kontroly kvality displeje, který musí čistě a jasně zobrazovat i takovou věc, jako jsou pohybující se objekty v Tetrisu. Jen když to zvládá, může vůz do prodeje. Tuto kontrolu kvality prý firma používá od letošního roku a byť je možné hru aktivovat v jakémkoli voze, nedoporučuje to kvůli možnému nadměrnému opotřebení tlačítek přístrojové desky, která na hraní her logicky nejsou stavěná.

Je to pravda? To je otázka. Někteří GAZ hned začali podezírat, že si toto vysvětlení jen narychlo vymyslel a jde opravdu jen o vtípek programátorů, kteří Tetris do vozu dostali bez vědomí vedení firmy. Je tedy asi jen na každém z nás, jaké variantě uvěříme...

Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 1 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 01Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 2 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 02Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 3 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 03Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 4 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 04Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 5 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 05Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 6 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 06Ruský výrobce dodávek objasnil, co dělá Tetris v počítačích jeho aut. A nebo ne? - 7 - GAZelle Next Tetris v palubnim PC 07
Tetris v Gazelle Next je skutečný. Není to ale prý hra, nýbrž kontrola kvality

Zdroj: GAZGroupAuto@Facebook

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama

Reklama