Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Seat Leon Cupra 2014: ostrý lev se na nových fotkách ukázal i v pohybu
11.2.2014 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
S druhou várkou fotek se třídvířko i pětidvířko ukázaly také ve dne a na silnici. Ani tentokrát ovšem nespatříme slabší provedení s výkonem 265 koní.
Na nový Seat Leon Cupra jsme čekali opravdu dlouho. Španělská automobilka však naštěstí splnila své novoroční předsevzetí záhy, díky čemuž jsme si nejostřejšího lva historie mohli představit pěkně do posledního šroubku. Stránka obrazová však za tou informační dosud trochu zaostávala, neboť třídvířko i pětidvířko se nám prozatím ukázaly jen v setmělém přístavním doku. S novou várkou fotek se ovšem nový Leon Cupra vydal i na silnici, a to za bílého dne.
I s novými snímky však obrazovou dokumentaci stále nemáme kompletní. Druhá várka se totiž stejně jako ta první soustředí na verzi Cupra 280, která přichází s větším výkonem a standardním paketem Black. Mimo to ovšem Seat představí také levnější provedení, jehož přeplňovaný dvoulitr produkuje koní „pouze“ 265. Za zmíněný paket zahrnující 19palcová kola, střešní spoiler či červeně lakované brzdové třmeny, si přitom v jeho případě musíte připlatit.
Krom toho budou na výběr manuální nebo automatická převodovka, přičemž ceny v sousedním Německu startují na nějakých 850 tisících korun. Na tuzemském trhu bychom se ovšem měli dočkat přibližně dvousettisícové slevy, díky čemuž se nová Cupra jeví jako opravdu zajímavá nabídka. To ostatně platí také o výkonnějším provedení, jež stovku zvládne za 5,7 sekundy - to by mohlo být k mání za nějakých 680 tisíc korun.
Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2014.




























Nový Seat Leon Cupra nám sice ukázal oba typy karoserie, prozatím ovšem pouze ve verzi naladěné na 280 koní
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Cristiano Ronaldo si nechal postavit nejdražší Mercedes třídy G na světě, už z barev je jasné, čemu se klaní
6.5.2026
Honda už ani nezkouší zastřít, že její pokus o velký návrat je velký propadák, zájem resuscituje novou edicí
4.5.2026
První menší Mercedes, který dostal zpátky motor V8, se ukázal v ostré akci při testech. Ohromit zatím zvládá jen jedním
2.5.2026
Nejnovější články
Magazín si koupil elektromobil na dlouhodobý test, za rok a 11 tisíc km na něm prodělal přes milion
před 2 hodinami
Jeff Bezos se zbavuje své obří jachty, kvůli které museli rozmontovat půl Nizozemska, aby vůbec vnikla. Teď zjistil, že je moc velká
před 4 hodinami
Porsche muselo ověsit 1100koňový elektromobil za 6,2 milionu doplňky za další milion, aby prohrálo s 530koňovým spalovacím autem
před 5 hodinami
Týmy Formule 1 kapitulují pod tíhou zmaru, většina z nich souhlasí s návratem motorů V8. Mlčí jen „obvyklí podezřelí”
včera
Hyundai se blíží vrcholu absurdity, jeho další elektromobily budou jen špatnou emulací spalovacích aut
včera
Tiskové zprávy
- Liftago Limousine je nově dostupné přímo v aplikaci
tisková zpráva - Mio MiSentry 12T, tříkanálová autokamera, k níž se připojíte na dálku, pošle vám upozornění a ukládá videa do cloudu
tisková zpráva - MIO uvedlo speciální SD karty pro enormní zátěž v autokamerách
tisková zpráva - Mio MiVue R850T: zrcátková autokamera s 2.5K, antireflexním dotykovým displejem a zadní kamerou
tisková zpráva - Mio MiVue C545: moderní verze 60snímkové autokamery s HDR nočním režimem
tisková zpráva - OMV a Pražská energetika otevřely společně 40. nabíjecí stanici pro elektromobily na odpočívce Mikulášov
tisková zpráva
