Reklama

Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR

Španělský hot hatch se dočká odlišných světel či nárazníků, změny se odehrají také v interiéru. Pod kapotou ale nejspíše vše zůstane jak je.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR

7.10.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Španělský hot hatch se dočká odlišných světel či nárazníků, změny se odehrají také v interiéru. Pod kapotou ale nejspíše vše zůstane jak je.

Facelift Seatu Leon jsme stejně jako modernizaci Volkswagenu Golf očekávali na autosalonu v Paříži. Nakonec jsme se ovšem nedočkali ani v jednom případu, přičemž je otázkou, kdy oba koncernové vozy dorazí. V případě Seatu se hovoří o lednovém autosalonu v Bruselu, v případě VW o Los Angeles. Možné je ale i separátní odhalení mimo nějakou světovou show, pochopitelně.

Jak vše dopadne, to je nyní sporné. Stejně tak se ovšem můžeme ptát, zda souběžně se standardním provedením Seatu Leon dorazí i jeho vrcholná varianta Cupra. Ta byla totiž nyní nachytána během testů, a to v převlečení za nížeji postavenou variantu FR. Na tu přitom odkazují nejen loga na přídi a zádi, ale také „mlhovky“. Zrovna ty ovšem Cupra nemá a jak se ukazuje při bližším zkoumání nepříliš kvalitních fotek, nemá je ani nafocený prototyp - tohle budou jen nálepky, které si na ně hrají.

Povšimnout si ale můžeme rozměrných kol, jenž kompletně vyplňují podběhy a za kterými se skrývají mnohem větší brzdové kotouče než u standardu. Vše tedy svědčí o tom, že se značka snaží klamat tělem. Zároveň se také dá usuzovat, že ani Cupra nebude při premiéře faceliftu chybět. Oproti stávajícímu provedení toho přitom to inovované mnoho jiného nabízet nebude - odlišná je v podstatě jen grafika světlometů, s nimiž budou spárovány jiné nárazníky.

Zda dojde na změny pod kapotou, to je zatím ve hvězdách, příliš bychom na to ovšem nesázeli. Již nyní totiž Leon Cupra nabízí 290 koní, tedy jen o deset méně než Golf R a o dvacet méně než inovované Audi S3. De facto tedy není kam stoupat, namísto úprav motorového prostoru tedy nejspíše u Seatu vsadí na ladění podvozku a pár novinek v interiéru. Příliš rozsáhlý to tedy facelift nakonec nebude, však nakonec... Proč měnit, co funguje.

Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR - 1 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 01Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR - 2 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 02Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR - 3 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 03Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR - 4 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 04Seat Leon Cupra 2017: facelift nachytán při testech, v převleku za FR - 5 - Seat Leon Cupra 2016 facelift spy foto 05
Facelift Seatu Leon Cupra byl nachytán v momentu, kdy se španělský hot hatch snažil vydávat za méně lákavější verzi FR

Zdroj: Decoches

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše