Home > Rubriky a sekce > Bleskovky > Článek
Škoda Fabia 180 nafocena v Číně, vrací se snad RS na scénu?
2.11.2015 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek
V Číně byla nafocena druhá generace hatchbacku s podivným označením. Je však otázkou, zda má vůbec něco společného s 1,6litrovým motorem pod kapotou.
Jak bohužel delší dobu víme, označení RS se s příchodem nové Škody Fabia z nabídky vytratilo a zmizet má nadobro. Za vším hledejme povinné spojení 1,4litrového přeplňovaného benzinového čtyřválce a automatické převodovky, jíž byla osazena minulá generace. Tato kombinace se pro svou řidičskou neatraktivitu a vysokou cenu neprodávala tak dobře jako třeba předchozí 1,9litrový turbodiesel a manuál. Namísto nápravy, která by šla ve stopách sebekritičtějšího Volkswagenu Polo GTI, se však mladoboleslavská značka rozhodla k úplnému zrušení tohoto modelu. A jak nedávno naznačila, nápravu nechystá.
O to větší zvědavost probouzí pohled na nové špionážní fotky z Číny, kde se objevila Fabia s označením 180. Jednat se totiž mohlo o náznak výkonu, který by sice byl identický s předchozím provedením a tedy nižší než u spřízněného Volkswagenu, nicméně v kombinaci s manuální převodovkou bychom byli i za tuto hodnotu více než vděční. Jenže jak asi tušíte, takto označený model se k nám nechystá a ona číslovka ani s výkonem nejspíš nemá nic společného.
Nejsme si tedy jisti, co ona tajuplná trojice čísel skrývá, čínští kolegové říkají, že jde o nové označení motoru 1,6 s výkonem 110 koní, které Volkswagen už používá. Při pátrání v čínské nabídce VW jsme však na nic takového nenarazili, možná jde o novinku tak žhavou, že se ještě neobjevila v nabídce žádné z koncernových značek. Ve své podstatě by nepřekvapila - motor 40 TFSI je v Číně jedna-osmička a 50 TFSI třílitr, tak proč by 180 nemohla být třeba jedna-šestka. Na druhou stranu bychom ale čekali spojitost alespoň s něčím - objemem, výkonem, točivým momentem, na nic z toho to tu ale nevypadá.
Nechme se tedy překvapit a počkejme si na oficiální uvedení nové Fabie v čínské verzi do prodeje, zatím tam najdeme pouze tu starší. Do té doby si na onou stoosmdesátkou můžeme lámat hlavu. A nebo se prostě smířit s tím, že jde o atmosférickou jedna-šestku. Ostatně i tu můžeme Číňanům závidět, u nás Fabie větší benzin než 1,2 nemá...


Čínská Škoda Fabia 180 se výkonem obsaženým v názvu rozhodně nechlubí
Zdroj: Autohome China
Diskuze Přidat příspěvek
Bleskovky
Fiktivní motor Porsche s fiktivním řazením a fiktivním zvukem ukázal v praxi svou směšnou faleš, je to absurdita od A do Z
před 8 hodinami
Holku z Kelly Family, nebo sexbombu v bikinách? Srovnání BMW M5 s nepřiznanou novou „Alpinou B5” dává jasnou odpověď
25.6.2026
„Bugatti pro chudé” je novým králem všech pekel. Přepisuje další rekordy akcelerace, okruhů i silnic, pomalé je vedle něj i skutečné Bugatti
23.6.2026
Nové na MotoForum.cz
Nejnovější články
Výzkum ukázal, že i výrobci lžou o stavu baterek ojetých elektromobilů. Udávané SoH nesedělo s realitou ani u jednoho z 1 114 zkoumaných aut
před 3 hodinami
Škoda zkusila vysvětlit, proč její nejnovější model dostal vertikální displej. Jako by zapomněla, že je otočný
před 5 hodinami
VW má v krizi vyhodit 100 tisíc lidí, zavřít čtyři továrny a rozdělit se na víc firem. Ani po všech rozprodejích a škrtech neuniká riziku krachu
před 6 hodinami
Fiktivní motor Porsche s fiktivním řazením a fiktivním zvukem ukázal v praxi svou směšnou faleš, je to absurdita od A do Z
před 8 hodinami
Malý sporťák Suzuki míval 136 koní a rozdával rány, ten nový jich má jen 82 rozdává leda úsměvy
před 9 hodinami
Živá témata na fóru
- Tiguan 2.0TSI 6MT 4x4 Sport&Style 06.28. 16:07 - pavproch
- Ford obecně 06.28. 16:01 - Stepan
- Politický koutek 06.28. 13:17 - jerry
- BMW Divize 06.27. 11:30 - pavproch
- Řidiči, co to mají v ruce... 06.26. 15:36 - řidičBOB
- Banky, peníze, finance, investice... 06.26. 15:16 - pavproch
- Letní 225(př) + 255(z) 18-19" - které? 06.26. 13:54 - pavproch
- Policejní kontroly a měření 06.26. 13:53 - řidičBOB
