Reklama

Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video)

Nástupce modelu Yeti se ukázal v Zeleném pekle s menším maskováním než dříve. Naplno se ukáže již za tři dny ve švédském Stockholmu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video)

15.5.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Nástupce modelu Yeti se ukázal v Zeleném pekle s menším maskováním než dříve. Naplno se ukáže již za tři dny ve švédském Stockholmu.

O nástupci Škody Yeti, jenž dorazí s novým jménem Karoq, si již špitají i vrabci na střeše. Premiéra je totiž naplánována na tento čtvrtek 18. května ve švédském Stockholmu, a přestože mladoboleslavská automobilka již nepřišla s dlouhodobou únavnou kampaní, se kterou uváděla na trh své předchozí počiny, nové SUV jsme si mohli řádně prohlédnout díky činorodé práci špionážních fotografů a kameramanů.

Nejinak je tomu i dnes, neboť Karoq byl v uplynulých dnech nachytán při finálních testech na Ringu. Ve srovnání s předchozími snímky u toho bylo již daleko méně kamufláže, ačkoliv ani samotný vzhled vozu vlastně nebude překvapením. Nové SUV je dvojčetem již dávno prodávaného Seatu Ateca, přičemž ty zásadní vizuální změny byly inspirovány Škodou Kodiaq a dalšími českými novinkami.

S ohledem na spříznění českého a španělského SUV můžeme pod povrchem Škody Karoq očekávat modulární platformu MQB, se kterou budou spárovány zejména maloobjemové motory. Na výběr bude pohon předních či všech čtyř kol, stejně jako manuální či automatické převodovky. Zda se ale ukáže vrcholná verze v podobě přepracovaného Seatu Ateca Cupra, to je nyní sporné.

Škoda ovšem již oznámila, že její novinka nabídne celou řadu prvků, které jsme dosud vídaly u mnohem dražších vozů, bez ohledu na to, zda příslušely ke koncernu či nikoliv. Počítat tedy lze třeba s digitálním přístrojovým štítem nebo promítáním loga značky na zem, ačkoliv zrovna tento doplněk asi nejspíše mnoho lidí nepořídí. I když, no uvidíme.

Auto pochopitelně na Nordschleife nepředvádí žádné dechberoucí představení, není tu proto, aby bylo doladěno pro ideální fungování na tomto okruhu, ale pro závěrečné ověření odolnosti jednotlivých prvků i ostré jízdě na tak náročném okruhu. Pozoruhodné je, že v závěru přiloženého videa narazí na faceliftované Porsche 911 GT3, které na tomto okruhu doslova exceluje. A snad jen díky tomu, že se oba vozy potkaly v jednom z nejpomalejších míst trati, „držel” pilot Karoqu GT3 alespoň chvíli za sebou...

Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 1 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 01Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 2 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 02Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 3 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 04Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 4 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 05Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 5 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 06Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 6 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 07Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 7 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 08Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 8 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 09Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 9 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 10Škoda Karoq byla nachytána na Ringu, rozdala si to i s Porsche 911 GT3 (video) - 10 - Skoda Karoq 2017 Nordschleife video 11
Škoda Karoq se aktuálně prohání po Ringu s menší kamufláží než dříve, svedla i „souboj” s Porsche 911 GT3 2018

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše