Reklama

Seat Ateca Cupra nachytán na Ringu, asfalt brousí 300 benzinovými koňmi (videa)

Premiéra ostrého španělského SUV je zjevně na spadnutí. Na Nordschleife byla novinka natočena v ostré akci bez zjevného maskování.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Seat Ateca Cupra nachytán na Ringu, asfalt brousí 300 benzinovými koňmi (videa)

10.5.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Premiéra ostrého španělského SUV je zjevně na spadnutí. Na Nordschleife byla novinka natočena v ostré akci bez zjevného maskování.

O chystaném Seatu Ateca Cupra jsme se poprvé více dozvěděli loni v říjnu, kdy jsme mohli vidět první snímky továrního prototypu. Španělská automobilka se však poté obklopila hradbou mlčenlivosti, a tak někteří začali pochybovat, zda ostré SUV v dobách všeobecného koncernového šetření skutečně vznikne. Seat navíc na počátku letošního dubna vyrukoval s variantou FR, která s výkonem až 190 koní alespoň část zákazníků toužících po větším výkonu musela zaujmout.

Tato cifra ale nakonec opravdu neznamená konečnou, Ateca Cupra je nadále ve vývoji. Svědčí o tom dvě nová videa ukazující řádění testovacího prototypu na Nordschleife. Ten se vůči základu i zmiňované verzi FR liší především agresivněji stylizovanými nárazníky, s nimiž jsou spárována velká litá kola, za nimi skryté mohutné brzdy a vzadu usazené rozměrné koncovky výfuku. Maskování nevidíme, ale to ještě neznamená, že se díváme na finální vzhled - některé designové detaily může prototyp postrádat.

Odlišnosti se nejspíše budou týkat také kabiny, která bude dozajista hostit sportovní sedadla a volant či sadu hliníkových pedálů. Specifické pak nejspíše budou i dekory a čalounění. Na pohled dovnitř si ale musíme počkat, stejně jako můžeme aktuálně pouze spekulovat o motorovém prostoru. Soudě dle zvuků i předchozích informací ale i zde najdeme čtyřválec 2,0 TSI.

Pohonná jednotka by měla odpovídat potenciálu motoru Seatu Leon Cupra, očekávat tedy lze 300 nebo možná i 310 koní a 380 Nm točivého momentu, s nimiž by ostré SUV mělo zvládnout sprint z klidu na stovku za přibližně 6 sekund. Za tím kromě vysokého výkonu bude nejspíše stát automatická převodovka a pohon 4x4, které zřejmě budou jedinou volbou.

Tím nám dnešní várka informací končí, závěrem můžeme přihodit pouze spekulaci, jež se týká výkonné Škody Karoq. Ta je českým dvojčetem španělského SUV, přičemž odhalena bude již příští týden. V tu chvíli jistě dorazí jen s menšími motory, existence Atecy Cupra ale dozajista dláždí cestu k možnému příchodu Karoqu RS, třebaže nejspíše s nižším výkonem.

Seat Ateca Cupra nachytán na Ringu, asfalt brousí 300 benzinovými koňmi (videa) - 1 - Seat Ateca Cupra 2017 Ring videoscreen 01Seat Ateca Cupra nachytán na Ringu, asfalt brousí 300 benzinovými koňmi (videa) - 2 - Seat Ateca Cupra 2017 Ring videoscreen 02Seat Ateca Cupra nachytán na Ringu, asfalt brousí 300 benzinovými koňmi (videa) - 3 - Seat Ateca Cupra 2017 Ring videoscreen 03Seat Ateca Cupra nachytán na Ringu, asfalt brousí 300 benzinovými koňmi (videa) - 4 - Seat Ateca Cupra 2017 Ring videoscreen 04
Seat Ateca Cupra nejspíše již na Ringu ladí finální formu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše