Reklama

Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video)

Kombík se zdá být z podstaty nudným autem, ale nemusí jim být, pokud má tu správnou koncepci. Jeden takový právě chystá Jaguar.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video)

24.4.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Kombík se zdá být z podstaty nudným autem, ale nemusí jim být, pokud má tu správnou koncepci. Jeden takový právě chystá Jaguar.

Příchod druhé generace Jaguaru XF měl být do značné míry definitivní tečkou za britskými kombíky. Automobilce mířící za globálním publikem se verze určená hlavně evropským zákazníkům příliš nehodila do krámu, provedení Sportbrake tedy bylo prvními zmínkami pohřbené. Následné spekulace ale naznačovaly pravý opak, a ten nakonec potvrdil i Jaguar, který novinku dokonce i ukázal - i když logicky pod nánosy kamufláže.

Krycí fólie se XF Sportbrake nezbavil dodnes, dle záběrů pořízených v minulých dnech na Nordschleife se navíc zdá, že kamufláže je více než kdy předtím. Je proto otázkou, kde a kdy nakonec britská novinka bude debutovat. Jako nejreálnější se jeví zářijový Frankfurt, dost možná si ale budeme muset počkat až na březnovou Ženevu. Jistotou každopádně je zahájení prodeje v příštím roce.

Co přitom očekávat? V prvé řadě nižší hmotnost, která je daná stejně jako u sedanu přesunem na celohliníkovou platformu. Rozměry ale oproti současnosti narostou, což vyústí v prostornější zavazadelník i kabinu. Pod kapotu se pak nastěhují především čtyřválce z rodiny Ingenium, nicméně na vrcholu řady bychom měli očekávat provedení XF Sportbrake S se šesti válci.

Otázkou za milion je ovšem druh třílitrového motoru. Zatímco sedan nadále používá vidlicový šestiválec, jenž je pozůstatkem nadvlády Fordu, kombi by již mohlo dostat agregát řadový, který by vzešel z dohody o spolupráci s třícípou hvězdou. Jestli ovšem k takovému kroku dojde ještě před slavnostním představení, nebo až po něm, to je nyní opravdu sporné.

Co vám ale můžeme ukázat hned a bez debat, jsou nové záběry ukazující důvod, proč by si britský kombík mohli zamilovat i jiné trhy než jen Evropa. A proč takto koncipovaná auta milujeme my. XF Sportbrake totiž tančí napříč Nordschleife a kupříkladu celou pasáž Brunnchen bere bokem. To je u dnešních aut hlídaných všemi možnými asistenty stále těžší, pročež jen doufáme, že driftovat bude možné i s produkčním modelem...

Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video) - 1 - Jaguar XF Sportbrake 2018 Nordschleife video 01Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video) - 2 - Jaguar XF Sportbrake 2018 Nordschleife video 02Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video) - 3 - Jaguar XF Sportbrake 2018 Nordschleife video 03Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video) - 4 - Jaguar XF Sportbrake 2018 Nordschleife video 04Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video) - 5 - Jaguar XF Sportbrake 2018 Nordschleife video 05Tady je důvod, proč milujeme kombíky se zadním pohonem (video) - 6 - Jaguar XF Sportbrake 2018 Nordschleife video 06
Přimět nový Jaguar XF Sportbrake k jízdě bokem zřejmě nebude žádný větší problém

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše