- -

Takhle může vypadat nový Opel Omega. S přídomkem X bude mít k originálu daleko

Opel kdysi Omegu zcela pohřbil, její popularitě navzdory. Teď se s ní má konečné vrátit, je ale otázkou, zda si nový majitel značky bude návrat přát.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle může vypadat nový Opel Omega. S přídomkem X bude mít k originálu daleko

12.6.2017 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Opel kdysi Omegu zcela pohřbil, její popularitě navzdory. Teď se s ní má konečné vrátit, je ale otázkou, zda si nový majitel značky bude návrat přát.

Je to možná překvapivé, ale Opel Antara se stále ještě prodává. Ještě loni byl dokonce k mání u nás, jako jeden z největších propadáků ale z nabídky definitivně zmizel, dnes je jako Holden Captiva nabízen třeba v Austrálii, s logem Chevroletu je k mání i v některých zemích Latinské Ameriky. Jakmile ale i na těchto místech dojde k ukončení výroby, vůz se stane definitivně minulostí a na jeho místo nastoupí nástupce, na němž Opel pracuje již od roku 2014.

O příchodu novinky informovala před několika lety šéfka koncernu General Motors Mary Barra, od té doby se však o velkém SUV příliš nemluví. Možná i proto, že Opel měl v poslední době plné ruce práce s menšími modely Crossland X a Grandland X. První z těchto aut ale již má i české ceny, druhé nám pak alespoň již bylo představeno. Značka se tedy nadále může věnovat hlavně své nové vlajkové lodi.

Co nabídne, je otázka. Hovoří se o tom, že bude sdílet většinu komponentů s Peugeotem 5008 a oživí jméno Omega. Může se to zdát potrhlé, ale už několikrát jsme byli svědky, jak automobilky právě v hávu SUV přivedly zpět k životu slavné jméno minulosti původně náležící modelu docela jiné koncepce. V tomto případě by šlo o Omegu X, neboť písmeno X dnes Opel přidává ke jméně každé novinky alespoň trochu koketující s třídou SUV.

Zaspekulovat si pak můžeme i nad vzhledem, kde nám podává pomocnou ruku amaterský designér Kleber Silva. Ten při tvorbě svých počítačových retuší nepoužil jen aktuální designový jazyk značky, ale nechal se inspirovat také již zmiňovaným Peugeotem 5008. Těžko dnes soudit, Omega X - nebo jak se novinka bude jmenovat - může dorazit až za několik let (některé informace mluví až o roce 2020), do kdy se na přístupu automobilky k designu svých aut může mnohé změnit. Změny ostatně mohou přijít od samotného PSA, které se má do konce letošního roku stát majitelem Opelu a jež si také nemusí přát, aby Peugeot 5008 dostal konkurenci z vlastních řad - třebaže zrovna to nevypadá příliš pravděpodobně.

Další měsíce napoví více - zatím můžete posoudit, jak moc by se vám takto střižený Opel Omega třetí generace zamlouval. Tušíme však, že pokud jste fandili původní konzervativně střižené zadokolce, auto této koncepce nebude úplně váš šálek kávy...

Takhle může vypadat nový Opel Omega. S přídomkem X bude mít k originálu daleko - 1 - Opel Omega X render 01Takhle může vypadat nový Opel Omega. S přídomkem X bude mít k originálu daleko - 2 - Opel Omega X render 02
Takto by mohl vypadat Opel Omega X. Tedy pokud vrcholné německé SUV vznikne, jak bylo plánováno

Zdroj: Kleber Silva

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše