Reklama

Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu

Opel možná pozbyl vazby na mocný koncern GM, chuť do představování nových modelů jej ale neopustila. Toto je jeho nové vrcholné SUV.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu

19.4.2017 | Petr Prokopec | 7 příspěvků

Opel možná pozbyl vazby na mocný koncern GM, chuť do představování nových modelů jej ale neopustila. Toto je jeho nové vrcholné SUV.

Opel pro letošek překvapuje svou horečnatostí. Německá automobilka zatím stihla představit novou generaci modelu Insignia, a to nejen jako liftback Grand Sport, ale zároveň také jako kombík i polo-terénní variantu Country Tourer. Poté přišel crossover Crossland X, který je tak trochu náhradou za Opel Meriva. Zájem o vozy MPV klesá, proto se značka hodlá více angažovat v populárnějších segmentech.

To je i důvod, proč přichází Grandland X. Jde o vrcholné SUV, které zmiňovaný Crossland X (a zároveň i menší Mokku X) přerostlo o 20 centimetrů. Na délku novince naměříme 4 477 milimetrů, na šířku 1 844 mm, na výšku 1 636 mm a na výšku 2 675 mm. Vůz je tak pro změnu o 20 cm kratší než Škoda Kodiaq, což vysvětluje i to, proč bude nabízen pouze v pětimístné konfiguraci.

Opel tvrdí, že cestující čeká dostatečný prostor pro nohy i hlavu a také vysoký komfort. Za příplatek bude možné sáhnout po ergonomických předních sedadlech, vyhřívaném volantu či třeba bezdrátovém dobíjení mobilních telefonů. Již ve standardu lze ovšem očekávat multimediální systém IntelliLink či zavazadelník, který pobere 514 litrů v základu, resp. až 1 652 litrů při sklopených sedadlech.

Novinka zároveň hodlá oslnit i vysokou bezpečnostní výbavou. Bude vybavena autonomními brzdami, detekcí únavy řidiče či adaptivním tempomatem. Mezi asistenční systémy se zařadil vylepšený automatický parking, opomíjet nesmíme ani sadu kamer monitorujících celé okolí vozu. A zavazadelník lze otevřít pomocí „kopance“ pod nárazník.

V rámci motorů zatím nic nebylo upřesněno, tyto detaily se dozvíme až při premiéře Grandlandu X v září ve Frankfurtu. Nicméně rozměry odpovídají Peugeotu 3008, který nejspíše i bude dárcovským vozem. Benzínové motory by tak mohly zastupovat čtyřválce 1,2 PureTech a 1,6 THP, za diesely bude kopat 1,6litrový čtyřválec. To znamená škálu 120 až 165 koní.

Zatím ale vše berte jen jako spekulaci, i když příplatkový systém Grip Control s pěti jízdními režimy jí výrazně nahrává. Aktuálně tak jen dodáme, že k mání budou manuální i automatické převodovky. A dopřát si budete moci i dvoubarevný lak karoserie či adaptivní čelní LEDky.

Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 1 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 01Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 2 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 02Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 3 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 03Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 4 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 04Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 5 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 05Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 6 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 06Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 7 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 07Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 8 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 08Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 9 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 09Opel Grandland X: další nové SUV Opelu je jeho vrcholem v tomto segmentu - 10 - Opel Grandland X 2017 prvni sada 10
Opel Grandland X nakonec počítá jen se dvěma řadami sedadel, motory odhalí blíže ke své zářijové živé premiéře ve Frankfurtu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 7 příspěvků