Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa)

Blok extrémně silného turbodieselu tady doslova explodoval a roztrhl se nad klikovou skříní? Motor pak skrz kapotu spektakulárně letěl na svobodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa)

2.11.2016 | Marek Bednář | 15 příspěvků

Blok extrémně silného turbodieselu tady doslova explodoval a roztrhl se nad klikovou skříní? Motor pak skrz kapotu spektakulárně letěl na svobodu.

Závody tahačů v tahání extra těžkých přívěsů u nás nemáme, ovšem to neznamená, že by to nemohl být zdroj zajímavé podívané. Tahle americká kratochvíle se vyznačuje mimo jiné ohromnými výkon a točivými momenty dieselových motorů, se kterými jdou ruku v ruce také obrovské plnicí tlaky turbodmychadel.

Motor v jednom z tahačů, konkrétně od firmy Cummins, se ale rozhodl, že toho má dost a chtěl se podívat na svobodu. Roztrhl se v půlce a jeho horní část letěla ven kapotou. Cestou poškodila příď auta, čelní sklo, přepážku mezi motorem a kabinou a dokonce i střechu. Jak to vypadalo, se můžete podívat na dvou videích níže. Pro pilota to asi nebylo nic příjemného, o žádných zraněních však nemáme zprávy.

Z motoru se neutrhla jen hlava. Podle dostupných informací blok motoru praskl pod vrtáním válců, a tlak ve spalovacích komorách vystřelil všechno kromě klikové hřídele, pístů s ojnicemi a klikové skříně skrz kapotu do vzduchu. Že něco takového nebude opravitelné, se můžete vsadit, tenhle truck bude potřebovat kromě opravy karoserie také zcela nový motor.

Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 1 - Vybuch diesel tahac video 01Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 2 - Vybuch diesel tahac video 02Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 3 - Vybuch diesel tahac video 03Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 4 - Vybuch diesel tahac video 04Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 5 - Vybuch diesel tahac video 05Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 6 - Vybuch diesel tahac video 06Takhle to vypadá, když vám zpod kapoty auta vyletí silný diesel (videa) - 7 - Vybuch diesel tahac video 07
Něco takového se hned tak nevidí. Ukazuje to, jak také mohou dopadnout extrémní úpravy motorů

Zdroj: Motor1

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 15 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše