Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly

Potkat na dálnici kamion jistě není nic výjimečného, ale aby vás předjel takový, který vypadá i zní jinak než všechny ostatní? To se nestává a nové video s Teslou Semi ukazuje ještě víc.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly

11.11.2018 | Petr Miler

Potkat na dálnici kamion jistě není nic výjimečného, ale aby vás předjel takový, který vypadá i zní jinak než všechny ostatní? To se nestává a nové video s Teslou Semi ukazuje ještě víc.

Brzy uběhne rok od chvíle, kdy Tesla poprvé představila svůj tahač jménem Semi. Jeho prototypy jsme od té doby mohli několikrát vidět v provozu, dokonce i s návěsem, a tak jeho další záběry nemusí na první pohled vypadat zrovna jako zajímavá novinka. Ten druhý ale ukáže trochu jinou realitu.

Díky Stevenu Conroyovi si totiž můžeme prohlédnout vývojový prototyp Tesly Semi při nočních testech na místě i v pohybu. Autor videa na něj narazil při dobíjení u Superchargeru, takže jej můžeme postupně vidět skoro ve všech myslitelných pozicích. Nejprve můžeme spatřit, jak probíhá po dobíjení „připřáhnutí” návěsu, po kterém řidič na chvíli vystoupí a vůbec poprvé před kamerami otevře zadní dveře sloužící ke vstupu do obytné části tahače. To nejzajímavější se ale beztak stane až poté.

Steven totiž nezůstal jen u natáčení na místě, ale vydal se tahač sledovat i při další jízdě. Opakovaně jej předjel a nechal se jím předjet, a to i na dálnici se staženým bočním oknem. Právě to je na jeho záběrech nejnovější a nejzajímavější - je vskutku neobvyklé vidět a především slyšet, jak vás takový kolos předjíždí v rychlostech okolo stovky a jen jemně si při tom bzučí. Zvukový projev současných kamionů je docela jiný, Tesla Semi v tomto směru skutečně působí jako z budoucnosti.

Jestli se ovšem budoucností skutečně stane, musí ukázat teprve čas. Jak vidno, Tesla pokračuje ve vývoji s cílem uvést svůj tahač na trh. Zákazníky pro něj má, o tom není nutné debatovat, otázkou ale u ní tradičně zůstává, kdy přesně a za jakých cenových podmínek jej bude schopna začít reálně dodávat.


Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 1 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 01Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 2 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 02Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 3 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 03Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 4 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 04Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 5 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 05Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 6 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 06Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 7 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 07Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 8 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 08Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 9 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 09Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 10 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 10Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 11 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 11Takhle to vypadá, když vás na dálnici předjíždí revoluční tahač Tesly - 12 - Tesla Semi Supercharger predjeti dalnice 12
Noční setkání s Teslou Semi vyústilo i v řadu dosud neviděných a neslyšených pohledů, stojí proto za zhlédnutí

Zdroj: Jalopnik

Petr Miler

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše