Reklama

Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět

Uhlazený vzhled a novátorská řešení Semi už jsme poznali, ale co se skrývá v jejím nitru? To nám Tesla neukázala, na nových záběrech je vidět skoro vše.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Představení

Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět

21.11.2017 | Mirek Mazal | 38 příspěvků

Uhlazený vzhled a novátorská řešení Semi už jsme poznali, ale co se skrývá v jejím nitru? To nám Tesla neukázala, na nových záběrech je vidět skoro vše.

Jméno Tesly začalo po nedávném odhalení dalších novinek znít zase o něco lépe. Zdá se, že léky na problémy automobilky tady ordinuje doktor a šéf firmy v jedné osobě prezentacemi převratných nových technologií zabalených do sci-fi karoserie s nízkým aerodynamickým odporem.

Kromě osobní dopravy chce Elon Musk změnit zvyklosti i v nákladní dopravcě, proto před pár dny osobně přivezl na podium ukázat tahače i s návěsy pod pracovním názvem Tesla Semi. Při letmém pohledu auta dokáží zapůsobit svým designem, karoseriemi šitými na míru optimálnímu proudění vzduchu i dosud nepoznanými moderními prvky. A byť kamioňáci z nich až tak nejásají, dojem udělat dokázaly.

Prototypy, které byly prezentovány na pódiu 16. listopadu 2017, dokázaly zapůsobit i svými technickými parametry. Na stovku má samotný tahač zrychlit za 5 sekund, plně naložený 36 tunami k tomu potřebuje jen o 15 sekund více. Podrobně se ale Elon Musk o technických řešeních nerozpovídal - zmínil pouze elektromotory z Modelu 3 na nápravách a obrovský akumulátor, dál nic.

Hosté prezentace ale mohli přistoupit blíže a natočit si Semi zblízka. Toho využil jeden z fanoušků vybavený speciální minikamerou a neváhal se podívat Tesle Semi pod sukni. Protáhl se mezi návěs a tahač a natočil vše, k čemu se šlo dostat. Ukázalo se, že Semi je na jednu stranu opravdu funkční stroj, na tu druhou je to ale zjevně stále pracovní prototyp, hotový vůz vypadá jinak. Měl by mít díly lépe uspořádané, nemluvě o ochranném krytu, který úplně chyběl.

Právě díky tomu ale byla doslova na dosah spousta vysokonapětových kabelů, obrovské diferenciály, stejně jako další komponenty pohonných jednotek či něco jako převodové ústrojí. Vše zjevně předimenzováno tak, že byste z jednoho Semi vytvořili snad šest obyčejných kamionů. A vidíme také dobíjecí port tzv. Megachargeru - obojí nasvědčuje možnosti opravdu rychlého dobití i reálnosti slibů, že Tesla poskytne záruku na vůz po dlouhých 1 600 000 kilometrů.

Jsou to cenné kousky mozaiky obrazu zatím neznámé budoucnosti. Pochopitelně, nikdo neví, jak daleko to Tesla dotáhne a zda skutečně neskončí během jednoho roku, jak jí věstí Bob Lutz. Aspoň teoreticky ale můžeme začít přemýšlet, jak by asi vypadala silnice, kde by „závody” neprobíhaly jen mezi naftovými kamiony, ale v dýmu mezi nimi by se navíc proplétala mrštná housenka s logem Tesly ve znaku...

Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 1 - Tesla Semi technika video prvni 01Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 2 - Tesla Semi technika video prvni 02Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 3 - Tesla Semi technika video prvni 03Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 4 - Tesla Semi technika video prvni 04Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 5 - Tesla Semi technika video prvni 05Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 6 - Tesla Semi technika video prvni 06Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 7 - Tesla Semi technika video prvni 07Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 8 - Tesla Semi technika video prvni 08Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 9 - Tesla Semi technika video prvni 09Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 10 - Tesla Semi technika video prvni 10Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 11 - Tesla Semi technika video prvni 11Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 12 - Tesla Semi technika video prvni 12Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 13 - Tesla Semi technika video prvni 13Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 14 - Tesla Semi technika video prvni 14Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 15 - Tesla Semi technika video prvni 15Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 16 - Tesla Semi technika video prvni 16Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 17 - Tesla Semi technika video prvni 17Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 18 - Tesla Semi technika video prvni 18Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 19 - Tesla Semi technika video prvni 19Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 20 - Tesla Semi technika video prvni 20Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 21 - Tesla Semi technika video prvni 21Fanoušek Tesly na prezentaci Semi natočil speciální kamerou to, co jsme neměli vidět - 22 - Tesla Semi technika video prvni 22
Techniku Semi nám Tesla nechtěla ukázat, díky všetečnému návštěvníkovi prezentace ji ale můžeme vidět jako na dlani

Zdroj: kmanauto@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 38 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše