Reklama

Tesla Model 3 se naplno prohnala po německé dálnici. Podívejte se, jak dopadla

Nejmenší Tesla se sice nestíhá vyrábět, v případě dynamiky ji ale nic nebrzdí. Poprvé se pořádně prohnala po Autobahnu a ukázala, co v ní skutečně vězí.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tesla Model 3 se naplno prohnala po německé dálnici. Podívejte se, jak dopadla

19.4.2018 | Mirek Mazal | 18 příspěvků

Nejmenší Tesla se sice nestíhá vyrábět, v případě dynamiky ji ale nic nebrzdí. Poprvé se pořádně prohnala po Autobahnu a ukázala, co v ní skutečně vězí.

Když Tesla prvně prezentovala Model 3 s delším dojezdem (žádný jiný zatím stále není k mání), v jeho specifikacích svítil dojezd až 499 kilometrů na jedno nabití, zrychlení z 0 na 97 km/h během 5,1 sekundy a nejvyšší dosažitelná rychlost 225 km/h. Za pomalé tohle auto označit nelze, třebaže Tesla nabízí i citelně rychlejší, komplexní ukázka dynamiky zejména ve vyšších rychlostech ale zatím chyběla.

Následující klip to napravuje, neboť ukazuje dva Američany, kteří vyzkoušeli dynamiku vozu na noční německé dálnici. Na Autobahnu využili prakticky nulový provoz a poslali Model 3 až do rychlostních sfér, ve kterých jsme ji zatím pořádně vidět nemohli.

Zkouška začíná letmým startem z 94 km/h. Podle digitálního rychloměru se Tesla dere vpřed slušně, nezvyklé ticho narušuje pouze hučení pneumatik společně s aerodynamickým šumem. Za cca 25 sekund naskočí cifra 200 km/h, ale hodnota stoupá. Nejvíce se na ukazateli objevilo číslo 228 km/h.

Skutečnou rychlost neznáme, pravděpodobně to ale bude údaj blízký udávaným 225 km/h maximální rychlosti nezkreslené tachometrem. A je vidět, že vůz by byl schopen ještě chvíli zrychlovat. Model 3 je automobilkou klasifikován auto jako střední třídy, na svoji kategorii tedy umí pelášit solidně. Jen je otázkou, jak dlouho by mu takové tempo vydrželo do vyčerpání kapacity baterií - během krátkého testu se dojezd redukoval minimálně o 16 kilometrů...

Tesla Model 3 se naplno prohnala po německé dálnici. Podívejte se, jak dopadla - 1 - Tesla Model 3 Autobahn max rychlost 01Tesla Model 3 se naplno prohnala po německé dálnici. Podívejte se, jak dopadla - 2 - Tesla Model 3 Autobahn max rychlost 02Tesla Model 3 se naplno prohnala po německé dálnici. Podívejte se, jak dopadla - 3 - Tesla Model 3 Autobahn max rychlost 03Tesla Model 3 se naplno prohnala po německé dálnici. Podívejte se, jak dopadla - 4 - Tesla Model 3 Autobahn max rychlost 04
Test maximální rychlosti Tesly 3 si střihli dva američtí majitelé na výletě po Německu. Elektrické auto obstálo

Zdroj: NoMiEV@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 18 příspěvků

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama