Reklama

To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video)

Silná tropická bouře k vyjížďce na motocyklu zrovna neláká. Někteří ale zjevně neodolali a ukazují ostatním, že zůstat doma byl vážně lepší nápad.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video)

17.9.2016 | Petr Miler | 1 příspěvek

Silná tropická bouře k vyjížďce na motocyklu zrovna neláká. Někteří ale zjevně neodolali a ukazují ostatním, že zůstat doma byl vážně lepší nápad.

Hurikán, cyklón či tajfun jsou různá jména pro stejný meteorologický jev, při němž „točivý vítr” dosahuje rychlostí klidně několik set km/h. Za takových podmínek bývají lidé obvykle rádi, že zůstávají naživu ve svých příbytcích. Však pro vítr o takové síle jsou hračkou i velké a těžké věci jako osobní automobil, natož pak cokoli menšího.

Nejinak je tomu v případě aktuálního tajfunu Meranti. Ten je považován za jeden ze tří nejsilnějších, které kdy zasáhly svět a jihovýchodní Asii pustoší velmi nemilosrdně. Podle dostupných informací připravil o dodávky proudu přes půl milionu domácností jen v Taiwanu a způsobil tam i spoustu zranění. Většina lidí k nim jistě přijde ať dělá co dělá, člověk z přiloženého videa ale štěstí naproti rozhodně nešel.

Pochází právě z taiwanského měst Pintung, kde Meranti dosahoval rychlosti 290 km/h. Vyjet za takové situace ven na motorce zní jako holé šílenství a podle toho to také dopadlo, i když v danou chvíli tedy tak silný vítr jistě nevanul. Byl ale dost intenzivní na to, aby vzduchem létaly věci jinak nemající podobné ambice a to byl nakonec hlavní důvod, proč tato jízda nedopadla zrovna slavně.

Muž na malém motocyklu za silného větru a deště dokázal bojovat alespoň s tím, když zřejmě v dáli uzřel letící kus nejspíše střechy. V reakci na to zastavil, v tu chvíli jej ale proudící vzduch začal tlačit zpět a zřejmě by jej shodil na zem i sám o sobě. Na to už ale nedošlo, aspoň ne tímto způsobem - zmíněný kus střechy mu vlétl doslova do tváře a poslal jej na zem. Muž měl helmu, a tak se nezdá být vážněji zraněn. Aspoň že tak, poučen svým nezdarem může zůstat až do konce života... Podívejte se na to sami.

To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 1 - Motorka vs tajfun video 01To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 2 - Motorka vs tajfun video 02To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 3 - Motorka vs tajfun video 03To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 4 - Motorka vs tajfun video 04To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 5 - Motorka vs tajfun video 05To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 6 - Motorka vs tajfun video 06To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 7 - Motorka vs tajfun video 07To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 8 - Motorka vs tajfun video 08To je důvod, proč během tajfunu nejezdíte na motorce (video) - 9 - Motorka vs tajfun video 09
Jezdit na motocyklu během tajfunu je vážně hloupý nápad

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše