Reklama

Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda

155 metrů dlouhá hala plná veteránů a youngtimerů lehla popelem v USA. Nejbližší hydrant byl míli daleko, cisterny ani nestíhaly vozit vodu.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda

11.8.2017 | Marek Bednář | 3 příspěvky

155 metrů dlouhá hala plná veteránů a youngtimerů lehla popelem v USA. Nejbližší hydrant byl míli daleko, cisterny ani nestíhaly vozit vodu.

Když vám při požáru shoří auto, které máte jako hračku, staráte se o něj, třeba ho renovujete, je to tragédie. Když jich najednou shoří 150, je to o to horší. Naštěstí je to výjimečná událost, naneštěstí se tento týden přihodila v americkém státě Illinois.

Prodejnu Country Classic Cars ve Stauntonu v Illinois v úterý večer zachvátil požár. Když přijeli na místo hasiči, showroom a části skladu byly už v plamenech. „Byla to obrovská budova, 155 metrů dlouhá a 15 metrů široká. Když jsme přijeli na místo, třetina až čtvrtina už hořela,” říká Rick Haase, šéf stauntonských hasičů.

Na hašení se podílelo 90-100 hasičů ze 13 různých okrsků, ovšem práci jim ztěžoval fakt, že nejbližší hydrant byl 1,6 km daleko. Až 20 cisteren prý pendlovalo mezi hydrantem a místem požáru, přesto prý byly chvíle, kdy hasičům došla voda. Jednak proto, a jednak kvůli velkému rozšíření požáru před příjezdem hasičů spolkly plameny celou budovu.

Hasiči tak dostali požár pod kontrolu až dvě a půl hodiny od příjmu tísňového volání, ve 22:30. Na místě zůstali do 3:30 ráno. Během této doby kromě budovy shořelo i 150 veteránů a youngtimerů, které měla firma Country Classic Cars v úschově. Auta pochopitelně velmi dobře hoří sama o sobě, což rozsah a rychlost šíření požáru ještě zvýšilo.

Ve středu ráno na místo přijeli vyšetřovatelé policie, hasičů i pojišťovny a pustili se do hledání příčiny požáru. Podle Haase bude už jen hledání místa, kde začalo hořet, velmi obtížné. Příčina dosud známá není, 73letý majitel Russ Noel si je ale už nyní jistý, že na místě znovu vystaví totéž - přejme mu, ať se to oiravdu podaří...

Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 1 - country classic cars illinois pozar 01Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 2 - country classic cars illinois pozar 02Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 3 - country classic cars illinois pozar 03Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 4 - country classic cars illinois pozar 04Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 5 - country classic cars illinois pozar 05Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 6 - country classic cars illinois pozar 06Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 7 - country classic cars illinois pozar 07Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 8 - country classic cars illinois pozar 08Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 9 - country classic cars illinois pozar 09Tohle zbylo po požáru ze 150 historických aut, hasičům docházela voda - 10 - country classic cars illinois pozar 10
Škoda je obrovská, majitel se však nevzdává

Zdroj: CBS Chicago

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše