- -

Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude

Koroze karoserie BMW i8 je nereálnou věcí. Jednomu majiteli zřejmě chyběla, proto si ji nechal dodělat, docela pozoruhodným způsobem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude

10.11.2016 | Marek Bednář | 6 příspěvků

Koroze karoserie BMW i8 je nereálnou věcí. Jednomu majiteli zřejmě chyběla, proto si ji nechal dodělat, docela pozoruhodným způsobem.

Viděli jste někdy BMW i8 s rezivou karoserií? Neviděli, nemohli jste vidět, a to nejen proto, že tahle auta bydlí v garážích a přes zimu tam spí zimním spánkem. Tahle auta jsou vyrobena z hliníku, karbonu a plastu, a to včetně karoserie, takže zrezivět prostě nemůžou.

Zpěvákovi Austinu Mahonemu (také jsme si ho museli vygooglit...) to možná přišlo škoda. a tak si u firmy MetroWrapz objednal... plastovou falešnou rez na celou karoserii. Ne jen na kousky, jako by byla rezivá skutečně byla, jako v případě téhle dodávky, ale prostě jako by byla celá karoserie pokrytá rovnoměrnou vrstvou rzi.

Hnědooranžová barva karoserie je doplněna zlatými koly značky Vossen, u nichž člověk přemýšlí, jestli takénemají být jakože rezivá. V každém případě je nutno dodat, že provedení je perfektní, wrap opravdu vypadá jako rovnoměrná povrchová koroze, jakou by člověk našel na neošetřeném železném předmětu. Nakonec, nabídka barev pro BMW i8 je extrémně omezená a proti gustu...

Ze stejného důvodu, tedy protože i8 má v nabídce málo různých barev, pravděpodobně přichází dealerství Abu Dhabi Motors, exkluzivní prodejce BMW pro toto město, s kolekcí šesti výjimečných barev pro tento hybridní sporťák. Jsou to skutečně barvy, nikoliv wrapy, a jsou míchány a aplikovány v Německu.

Abu Dhabi Motors slibuje exkluzivitu dané barvy po jeden rok, tj. že po dobu jednoho roku nebude prodáno jiné BMW i8 ve stejné barvě. Vozy se prezentovaly na okruhu Yas Marina... a vypadaly trochu jako lentilky, i když některé barvy jsou podle fotek opravdu krásné. Kromě barev měly i pár aerodynamických doplňků od AC Schnitzer.

Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 1 - bmw i8 rezivy wrap 02Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 2 - bmw i8 rezivy wrap 01Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 3 - bmw i8 rezivy wrap 03Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 4 - bmw i8 rezivy wrap 04Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 5 - bmw i8 rezivy wrap 05Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 6 - bmw i8 rezivy wrap 06Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 7 - bmw i8 rezivy wrap 07Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 8 - bmw i8 rezivy wrap 08
Vypadá to sice ošklivě, ale provedení je precizní

Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 9 - bmw i8 unikatni barvy abu dhabi 01Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 10 - bmw i8 unikatni barvy abu dhabi 02Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 11 - bmw i8 unikatni barvy abu dhabi 03Toto je jediné rezivé BMW i8, které kdy uvidíte, koroduje všude - 12 - bmw i8 unikatni barvy abu dhabi 04
i8 v unikátních barvách pro Abu Dhabi se ukázaly na okruhu Yas Marina

Zdroje: Metrowrapz, Abu Dhabi Motors

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 6 příspěvků

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše