Reklama

Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209

Ferrari je asi jediná automobilka, která si dovolí neprodat auto ani těm nejbohatším z bohatých. Takoví ale ještě mohou nakupovat jinde.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209

8.7.2017 | Petr Miler | Přidat příspěvek

Ferrari je asi jediná automobilka, která si dovolí neprodat auto ani těm nejbohatším z bohatých. Takoví ale ještě mohou nakupovat jinde.

V posledním roce jsme psali hned o dvou případech známých miliardářů, vážených zákazníků Ferrari, kterým italská automobilka odmítla prodat auto. Šlo o LaFerrari Aperta, vzácný stroj vyrobený v pouhých 209 exemplářích, který „nezbyl” mimo jiné na Prestona Henna a Davida Leeho. Je skutečně zvláštní, že zrovna těmto lidem řekla automobilka ne, když víme, komu také vůz prodala, pro odmítnuté zájemce se ale nyní rýsuje naděje na nápravu.

Ten první jmenovaný už ji nevyužije, neboť v mezičase bohužel zemřel, ten druhý by ale mohl. Jen se musí spokojit s tím, že jeho náhrada bude... asi osmkrát menší než originál. Do prodeje se totiž žene zmenšený model firmy Amalgam a pokud nyní začínáte mávat rukou s tím, že něco takového bohaté klienty Ferrari stěží uspokojí, přestaňte s tím. Amalgam totiž nevyrábí jen tak nějaké modely, ale naprostou smetánku mezi nimi.

O tom svědčí už fakt, že také produkce této zmenšeniny v měřítku 1:8 bude omezena na 209 kusů. Přednostně navíc bude nabídnuta majitelům vozu, kteří si jej mohou u Amalgamu objednat a naspecifikovat přesně v souladu s tím, v jaké podobě si svůj vůz pořídili. Pokud této možnosti využití všichni, budou mít Lee a spol. znovu smůlu, to ale nepředpokládáme ani my, ani výrobce. A tak pro zbylé zájemce nabídne vůz ve „standardních provedeních”, což znamená buď černé nebo červené lakování a nula možností individualizace.

Nečekejme ale, že byť takové provedení vyjde lacino. Amalgam zatím cenu nezveřejnil, čeká se ale cifra sahající až k 400 tisícům Kč. První kus z celé edice navíc bude vydražen 6. září v Londýně na aukci RM Sotheby's, tam může cena snadno sahat i o řád výše. Naděje pro odmítnuté zájemce o Apertu to tedy je a pěkná, chce se dodat. Jen ani v tomto případě nevyjde lacino...

Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 1 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 01Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 2 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 02Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 3 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 03Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 4 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 04Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 5 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 05Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 6 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 06Toto je naděje pro boháče, kterým Ferrari odmítlo prodat auto. Vznikne jich 209 - 7 - Ferrari LaFerrari Aperta 1 8 Amalgam 07
Zmenšený model LaFerrari Aperta bude nabízen za jen o málo méně striktních podmínek než skutečný vůz

Zdroj: Motor1

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše