Reklama

Toto je nejrychlejší vůz s 2,0 TDI, 300 km/h udělá jako nic (foto, video)

2,0 TDI tohle Audi A6 má, ale jen jako nálepku. Ve skutečnosti je to RS6 a je otázkou, jestli při své stavbě oním nápisem někoho vážně oklame.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Toto je nejrychlejší vůz s 2,0 TDI, 300 km/h udělá jako nic (foto, video)

14.6.2016 | Marek Bednář | 11 příspěvků

2,0 TDI tohle Audi A6 má, ale jen jako nálepku. Ve skutečnosti je to RS6 a je otázkou, jestli při své stavbě oním nápisem někoho vážně oklame.

Věděli jste, že Audi dělá A6 2,0 TDI i ve speciální edici s výkonem 560 koní? Nenajdete ji v běžné nabídce, je to model tak výjimečný, že si ho mohou objednat jen nejvybranější zákazníci značky ve speciálním showroomu Audi na hradě shlížejícím na Ingolstadt. Bez doporučení některého z členů tam vůbec nemůžete vstoupit, tak elitní klub to je.

Zvěsti o něm kolují od té doby, co bylo přistiženo několik majitelů A6 2,0 TDI spatřeno v autě zdánlivě připomínajícím RS6. Tento bizarní rozpor prý schváleně dávají na odiv, aby svět věděl, co jsou zač, jak mnoho pro Audi znamenají...

Nic z předchozích odstavců pochopitelně není pravda, asi ani ten hrad nad Ingolstadtem. Nic jako Audi A6 2,0 TDI s výkonem 560 koní samozřejmě neexistuje. Přesto se na webu Autojunk.nl objevily fotky takovéhoto auta. Mohla by to být opravdu A6 2,0 TDI, na kterou si majitel namontoval všechno myslitelné z RS6. Ale není to tak, je skutečná osmiválcová RS6 Avant, která dostala dozadu logo 2,0 TDI, snad kvůli provokacím.

Není to poprvé, co podobnou věc vidíme. Někdy to může být i docela úspěšná kamufláž, třeba pokud si z BMW 330i uděláte 316i - rozdíl mezi oběma verzemi prozradí jen drobnosti. Někdy to chce více, viděli jsme třeba také Mercedes E 55 AMG přesvědčivě převlečený za 220 CDI. Tento případ je spíše trochu komický, neboť nabušeně vyhlížející RS6 uvěří nálepku 2,0 TDI jen hodně neznalý člověk.

V tu chvíli se asi bude divit, jak toto „dieselové kombi” jede. Dynamiku současného Audi RS6 Avant jsme kdysi zaznamenali na přiloženém videu - akcelerace tohoto vozu je ohromující, zvláště když si uvědomíte šíři jeho použitelnosti. A to se nachází na sklonku svého životního cyklu. Pohledem na difuzor a obří koncovky výfuku v kombinaci s označením slabého dieselu se tedy u tohoto auta za jízdy asi moc nepokocháte, nemáte-li v rukou něco opravdu silného...

Toto je nejrychlejší vůz s 2,0 TDI, 300 km/h udělá jako nic (foto, video) - 1 - audi rs6 20 tdi 01Toto je nejrychlejší vůz s 2,0 TDI, 300 km/h udělá jako nic (foto, video) - 2 - audi rs6 20 tdi 04Toto je nejrychlejší vůz s 2,0 TDI, 300 km/h udělá jako nic (foto, video) - 3 - audi rs6 20 tdi 02Toto je nejrychlejší vůz s 2,0 TDI, 300 km/h udělá jako nic (foto, video) - 4 - audi rs6 20 tdi 03
Tohle auto pod kapotou vážně nemá dvoulitrový diesel

Zdroj: Autojunk.nl

Marek Bednář

Další zajímavé články:

Diskuze 11 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše