Reklama

Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor

Auto lze ukrást bezpočtem způsobů, některé jsme ale zvyklí vídat jen na plátnech kin. Tito muži se jeden takový rozhodli převést v realitu. Úspěšně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor

21.5.2017 | Petr Miler | 2 příspěvky

Auto lze ukrást bezpočtem způsobů, některé jsme ale zvyklí vídat jen na plátnech kin. Tito muži se jeden takový rozhodli převést v realitu. Úspěšně.

Auta se kradla, kradou a zřejmě ještě dlouho krát budou. Je paradoxní, že ta nejmodernější lze dnes odcizit snáze než kdy dříve, zloději ale nutně nepotřebují ani moderní techniku, aby se vašeho vozu zmocnili. Připomíná to případ, který se odehrál tento měsíc v americkém Clevelandu a podobně jako jedna z možností vykradení vozu, působí i jeho děj spíše jako filmová scénka. Jenže je to skutečnost.

Trojice mužů, kterou můžeme vidět na snímku, navštívila 6. května v 18:30, tedy chvíli před zavřením, showroom tamního prodejce luxusních aut Bernieho Morena. Byli se podívat na blíže neupřesněné Porsche a když si jej prohlédli, požádali personál, jestli by od vozu mohli dostat klíče, aby jej slyšeli v chodu. Byl jim zapůjčen, dotyční auto nastartovali, párkrát jej „protúrovali”, poděkovali, vrátili klíč a odešli.

Ptáte se, kde je ten zločin? Inu, dotyční vrátili prodejci jiný klíč a kolem deváté večer se s tím s správným vrátili pro auto. To si přivlastnili a odjeli s ním, jako by bylo skutečně jejich. Něco takového připomene film 60 sekund a je to stejně podlé a drzé jako chytré. Dotyční nyní nemají žádný problém s tím se do auta opakovaně dostat či jej kdykoli nastartovat, mají skutečný klíč od něj, který na dálku nikdo nezneplatní.

Tito tři muži dodnes nebyli dopadeni, proto se o případu dozvídáme. Bernie Moreno po skoro 14 dnech neúspěšného pátrání policie zveřejnil záběr z bezpečnostní kamery, který celé trio celkem dobře zachycuje. A vypsal odměnu 10 tisíc dolarů, skoro 240 tisíc Kč za informace vedoucí k jejich dopadení. Můžeme se tak jen ptát, o jaké auto tu jde, neboť dealeři jsou obvykle proti takovým věcem pojištění a tak vysoké odměny obecně nevypisují. Možná nějaká starší rarita, u níž peníze zaplacené pojišťovnou nepokryjí veškerou škodu? Kdo ví.

Tento případ pochopitelně nezmiňujeme proto, abyste zítra začali krást auta stejným způsobem, ale přesně z opačného důvodu. Jak vidíte, i tento trik lze zopakovat praxi a pokud prodáváte auta - nebo klidně jen jedno své, jakkoli zajímavější auto - dávejte si pozor na to, co vám kdo vrací, když dáte klíč z ruky. Může patřit klidně úplně jinému vozu a stejně jen vypadat...

Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 1 - Zlodeji Porsche odmena 01
Trojici zlodějů docela dobře zachytila bezpečnostní kamera. Možná tedy nebyli až tak chytří, třebaže jejich samotný trik chytrý byl

Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 2 - Porsche Carrera GT dobra investice 01Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 3 - Porsche Carrera GT dobra investice 02Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 4 - Porsche Carrera GT dobra investice 03Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 5 - Porsche Carrera GT dobra investice 04Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 6 - Porsche Carrera GT dobra investice 05Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 7 - Porsche Carrera GT dobra investice 06Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 8 - Porsche Carrera GT dobra investice 07Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 9 - Porsche Carrera GT dobra investice 08Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 10 - Porsche Carrera GT dobra investice 09Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 11 - Porsche Carrera GT dobra investice 10Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 12 - Porsche Carrera GT dobra investice 11Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 13 - Porsche Carrera GT dobra investice 12Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 14 - Porsche Carrera GT dobra investice 13Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 15 - Porsche Carrera GT dobra investice 14Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 16 - Porsche Carrera GT dobra investice 15Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 17 - Porsche Carrera GT dobra investice 16Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 18 - Porsche Carrera GT dobra investice 17Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 19 - Porsche Carrera GT dobra investice 18Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 20 - Porsche Carrera GT dobra investice 19Trojice chytrých zlodějů ukradla Porsche jako ve filmu, dejte si na to pozor - 21 - Porsche Carrera GT dobra investice 20
Odměna, navíc relativně vysoká vypsaná na jejich dopadení, dává prostor ke spekulacím, co za Porsche to jen mohlo být. Třeba Carrera GT?

Zdroj: Cleveland.com přes Motor1

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše


Reklama