Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor

(+ video) Není na to třeba vůbec žádné zvláštní techniky, stačí využít možnosti, kterou nabízí snad každé auto, lidské nepozornosti a trochy drzosti.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Život řidiče

Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor

23.2.2017 | Petr Miler | 103 příspěvků

(+ video) Není na to třeba vůbec žádné zvláštní techniky, stačí využít možnosti, kterou nabízí snad každé auto, lidské nepozornosti a trochy drzosti.

Auta se kradou a vykrádají nejspíše od té doby, co si někdo nějaké auto koupil, protože... takoví už jsou lidé. Jedni si něco pořizují, neboť mohou a ti druzí si to „osvojují”, neboť si totéž koupit nemohou a přesto to chtějí. Ve většině z nás naštěstí rodiče vybudovali vnitřní morální korektiv spočívající v prostém „krást se nemá”, a tak to neděláme. Ale protože ne všem byli přáni odpovědní rodiče a nebo se v jejich životech přihodilo něco jiného, co je svedlo na scestí, pohybují se mezi námi i lidé, kteří kradou.

Je na nás, abychom se tomu bránili, není zbytí. Proto si zamykáme domy, jízdní kola, auta. Zrovna auta mají tu nevýhodu, že se dají ukrást celá, což se nezřídka děje. Je trochu paradoxem, že v poslední době spíše snáze než dříve, ale dokud budou lidé toužit po komfortu, ve hře budou i věci, kterých se výměnu za něj musejí vzdát. Auta se ovšem dají nejen ukrást, dají se i vykrást a především o tom bude dnes řeč.

Tyto případy se u nás dějí ještě častěji než případy krádeže samotných aut, pochopitelně. Stačí rozbít boční okénko a z auta si zloděj může vzít cokoli, co tam nepozorný majitel nechal. Dají se otevřít i sofistikovaněji, ale ať na to zloděj půjde jakkoli, chce to jisté know-how, komplikovaný či okolím zpozorovatelný postup nebo alespoň jednání, které spustí alarm. Jenže jak uvidíte dnes, dostat se do auta lze i velmi snadno, nepozorovaně a bez rizika, že by se alarm spustil. A co více, zloděj za sebou ještě auto „zamkne”, ponechajíc majitele či uživatele vozu na pochybách, jestli v něm chybějící věc předtím vůbec nechal.

Autor přiloženého videa je spíše šprýmař, a tak i věc tímto způsobem podává, legrace to ale není. Někteří mu vyčítají, že dává zlodějům návod, jak auta vykrádat, ale to je nesmysl - ti už to nejspíš dávno vědí. Spíše nám ukazuje, jak jednoduše a chce se říci i elegantně lze podobnou „vykrádačku” provést a na co si dávat pozor, pakliže se nechcete stát její obětí.

Jak to tedy funguje? Velmi prostě - zloděj využije chvíle, kdy řidič sám opouští auto a míří směrem od jeho dveří dále. To lze velmi snadno vytipovat, pokud například zaparkuje dveřmi směrem k obchodními centru, kam má z jeho parkoviště nepochybně namířeno. Pak se stačí k vozu z druhé strany přiblížit a otevřít nejlépe zadní dveře (jde to i s předními, takže kupé nejsou vysvobozena, tam je ale větší riziko prozrazení) dříve, než řidič auto zamkne. A je celkem jedno, jestli to udělá klíčem nebo dálkově, zblízka nebo zdálky.

Pomalu totiž neexistuje auto, které by nezamklo všechny ostatní dveře, ať už jsou otevřené nebo ne, pokud zavřete ty řidičovy. Je to tak nastaveno schválně, aby řidič mohl nejprve zamknout a pak až zavřít dveře, pokud si třeba ještě potřebuje vzít něco zezadu či z kufru. Však to jistě sami znáte nebo si to zkuste - otevřete zadní dveře, zavřete ty přední u řidiče, zamkněte dálkově nebo klíčem a uslyšíte „cvak”, když zadní dveře zůstanou otevřené. Ty pak už s plnýma rukama dveře zavřít kolenem, zadkem nebo čímkoli, co vám bez rukou zbývá.

Některá auta třeba v tomto případně houknou (např. Porsche) a věříme, že budou existovat i taková, která zamčení odmítnou jako když necháte otevřené dveře řidiče, ale dlouho jsme žádné takové nepoznali, není to obvyklé. A přesně této možnosti může využít zloděj - řidič vystoupí a než zamkne, lehce otevře zadní dveře. Řidič zmáčkne tlačítko dálkového centrálu, auto cvakne a dál nic neřeší. Jediné, co část aut neudělá, je, že nebliknou, to se obvykle stane až po zavření dveří, čím se také spustí případný alarm. Jenže bliknutí ne každý sleduje, některá auta bliknou i s otevřenými dveřmi a nepuštěný alarm je další plus pro zloděje.

Ten si tak v klidu počká, až se od auta vzdálíte a může si uvnitř dělat cokoli a jakkoli dlouho, dokud se nevrátíte. Přesně tak, jak uvidíte na videu. Auto je dokonale zamčeno teprve ve chvíli, kdy dveře zavře, což při odchodu jistě rád udělá. Vy se pak vrátíte k vozu, najdete jej zamčený, s puštěným alarmem a přesto bez nějaké věci uvnitř. Pokud vám zloděj neukradne třeba autorádio, možná většina lidí takovou krádež ani nenahlásí. Však kdo si může být jistý, že věc kterou si myslel, že v autě nechal, tam opravdu nechal? Však auto je zamčené, všechno jinak v pořádku...

Je to pozoruhodně primitivní a přesně proto nebezpečné. Dávejte si na to tedy pozor, provést to takto lze prakticky u jakéhokoli auta s centrálním zamykání, skoro nepozorovatelně. Jak se bránit? Ideálně auto při jeho opuštění obejděte, nebo si alespoň všímejte, zda vám (typicky blinkry) oznámí, že je zamčené, pokud tedy vaše auto bliká až po zavření vše dveří. Protože pokud se to nestane, mohl někdo otevřít dveře na druhé straně a zrovna čeká, až vám auto bude moci velmi nenápadně vyplenit...

Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 1 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 09Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 2 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 10Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 3 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 11Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 4 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 12Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 5 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 13Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 6 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 14Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 7 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 15
Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 8 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 01Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 9 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 02Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 10 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 03Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 11 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 04Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 12 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 05Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 13 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 06Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 14 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 07Tohle je způsob, jak snadno vykrást jakékoli auto. Dávejte si na to pozor - 15 - Jak snadno vykrast jakekoli auto video 08
Tato možnost ponechat i dovnitř auta „otevřená vrátka” - doslova - je až geniálně jednoduchá. A pravděpodobně by si takové aktivity šikovného zloděje nevšiml skoro nikdo

Petr Miler

Další zajímavé články:

Diskuze 103 příspěvků

Reklama

Autobazar

zobrazit vše