Reklama

Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley

Za co si připlácíte při koupi nového auta? Za lepší klimatizaci, navigaci nebo vyhřívané sedačky? Zákazníky Bentley trápí jiné problémy, a tak si připlatí i za pojízdný sejf.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley

21.3.2018 | Mirek Mazal | 1 příspěvek

Za co si připlácíte při koupi nového auta? Za lepší klimatizaci, navigaci nebo vyhřívané sedačky? Zákazníky Bentley trápí jiné problémy, a tak si připlatí i za pojízdný sejf.

Pro majitele Bentley Bentayga s cenovkou začínající 5,7 milionu korun a skoro nekonečnou nabídkou tučných příplatků nebude problém pohrát si několik hodin s konfigurátorem a navolit příplatky i za několik milionů navíc. Výsledná cena roste pekelným tempem, Britové dokonce říkají, že většina prodaných aut opouští továrnou s cenou přesahující 10 milionů Kč. To se pak člověk nediví, že chce automobilka lidem nabídnout za peníze navíc možné i nemožné.

Do skupiny velmi neobvyklých doplňků spadá nově představená bezpečnostní schránka do středového panelu Bentaygy. Že uzamykatelnou schránku máte i v Octavii? Gratulujeme, ale tohle není jen tak obyčejná schránka, do které můžete dát třeba doklady od auta (a ani ty bychom v Octavii nedoporučovali nechávat...), tohle je sejf. Sejf určený pro věci jako cenné šperky, které si posádka přeje ponechat ve voze.

Toto místo tedy nabízí odpovídající zabezpečení a podle automobilky by mělo být prakticky nedobytné a z auta vymontovatelné leda odříznutím i s kusem karoserie. Myšlenka na uzamykatelné pouzdro nainstalované pod loketní opěrku vznikla v dílně personalizačního oddělení Mulliner a „drsná” má být pouze zvenčí. Zabezpečený prostor uvnitř středového tunelu je opatřen hliníkovým krytem s kapacitním skenerem otisků prstů, z vnitřní strany je ale polstrován tak, aby nedošlo k poškození cenností.

K dispozici jsou také dva porty USB pro mobilní zařízení s doplňkovým nabíjením s možností připojení k systému Apple CarPlay a nainstalovanému infotainmentu. Technologie umožňuje vlastníkovi povolit vícenásobné otisky prstů pro otevírání sejfu, aby mohl mít stálý přístup také další člověk. Chytré řešení pro ty, kteří se nechtějí bát něco si nechat v autě, to by jistě ocenili i jiní. Jenže asi by za to nebyli ochotni zaplatit. Přesnou cenu příplatkového sejfu do Bentaygy neznáme, s ohledem na jeho propracovanost a fakt, že ani statisíce korun nejsou v seznamu příplatků Bentley žádné peníze, může snadno stát jako celá zmíněná Octavie...

Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley - 1 - Bentley Bentayga trezor mezi sedackami 01Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley - 2 - Bentley Bentayga trezor mezi sedackami 02Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley - 3 - Bentley Bentayga trezor mezi sedackami 03Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley - 4 - Bentley Bentayga trezor mezi sedackami 04Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley - 5 - Bentley Bentayga trezor mezi sedackami 05Tuhle příplatkovou výbavu by asi ocenili i jiní, zaplatí ji ale jen zákazníci Bentley - 6 - Bentley Bentayga trezor mezi sedackami 06
Divize Mulliner se snaží využít paranoidních bohatých majitelů Bentaygy a nabízí jim nedobytný trezor přímo po ruce mezi sedačkami

Mirek Mazal

Diskuze 1 příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama