V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund

Očištění zasněženého auta je v poslední dobře skoro každodenní nepříjemností, která může zabrat i dlouhé minuty. Když ale musíte udržovat 7 000 aut, minuty na každé nemáte.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund

1.2.2019 | Mirek Mazal

Očištění zasněženého auta je v poslední dobře skoro každodenní nepříjemností, která může zabrat i dlouhé minuty. Když ale musíte udržovat 7 000 aut, minuty na každé nemáte.

Letošní zima udeřila v plné síle a po letech mírného chladu jsme svědky sněhových kalamit i tuhých mrazů. Starosti s ranní cestou do práce obohatily problémy se zasněženými a zamrzlými automobily, jejichž uvedení do provozu chvíli zabere. Sami jsme popisovali chytrý postup odstranění námrazy, existují ale i jiné cesty.

Američané vymysleli efektivnější způsob boje se sněhovou pokrývkou osobních aut. Paul Barber a jeho tým na severu New Yorku mají za úkol udržet tisíce vozidel v čistém stavu. Péče zahrnuje i odmetání od sněhové nadílky, která je aktuálně na východním pobřeží docela bohatá. Zaměstnance s lopatkami a smetáčky na placu proto vystřídala těžká technika.

Firma State Line Auto povolala kolový bagr Volvo s průmyslovým ventilátorem na hydraulickém rameni. Těžký stroj mířeným proudem vzduchu očistí od sněhu zaparkovaný automobil během několika sekund. Každý týden je potřeba takto odhrabat nespočet aut, která směřují do hromadných aukcí. Poněkud neobvyklá metoda je nezbytná, protože se na jednom pozemku do prodeje připravuje více než sedm tisíc vozů.

Paul Barber vysvětlil, že si nemohou dovolit poškodit odstavená auta, i když s tím společnost počítá. „Vozidla jsou v naší péči pod dohledem, takže by nebylo prospěšné, kdybychom je poškodili. Za čtyři roky jsme odfoukli jedno zrcátko,“ bilancuje ředitel. To není špatný výsledek s ohledem na množství ošetřovaných automobilů a poněkud průmyslovou metodu, však se na to podívejte sami...


V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 1 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 01V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 2 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 02V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 3 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 03V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 4 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 04
V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 5 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 05V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 6 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 06V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 7 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 07V USA vymysleli originální způsob čištění aut od sněhu. Na celý vůz stačí pár sekund - 8 - Bagr s ventilatorem odstranuje snih 08
V New Yorku proti zamrzlým automobilům používají stavební techniku a proud vzduchu, je to docela elegantní řešení

Zdroj: paul.barber21@Instagram, intercountypaving@Instagram

Mirek Mazal

Reklama
Reklama

Autobazar

zobrazit vše

zobrazit vše

Reklama