Reklama

Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte

Původní Audi R8 je obvykle chváleno pro svůj nadčasový design, to nové body za vzhled dostává jen zřídka. Tady si můžete srovnat obě pěkně vedle sebe.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte

17.5.2017 | Petr Prokopec | 3 příspěvky

Původní Audi R8 je obvykle chváleno pro svůj nadčasový design, to nové body za vzhled dostává jen zřídka. Tady si můžete srovnat obě pěkně vedle sebe.

Některé vozy zastarávají pomalu, jiné rychleji. A některé mohou zubu času odolávat tak vehementně, že je za nové budete považovat i pár let poté, co dojde k ukončení jejich výroby. Často ovšem pouze do chvíle, než se potkají se svými nástupci - v tu chvíli bývá evidentní, že již mají na svém krku několik křížků a auta jejich někdejší přitažlivosti rázem začne blednout.

Bývá to tak opravdu často, jestli to ovšem platí i o Audi R8, musíte posoudit sami. První generace se začala vyrábět v roce 2007 a na montážních linkách vydržela po osm let. Přesto se jí ani po tak dlouhou dobu nepovedlo zastarat, o čemž svědčí i pohled na registrace. Ty totiž třeba v roce 2014 dosáhly 2 216 exemplářů, což je lepší výsledek než třeba v roce 2009.

Něco takového bývá pro auto dar, pro supersport Audi je to ale i trochu prokletí. Už když byla poprvé odhalena nová generace, nesetkalo se to s nadšením a dodnes málokoho slýcháte říkat, že je nová R8 vizuálně působivá nebo dokonce působivější než ta předchozí. Bývá označována za ošklivější a docela jinak pojatou.

Je to skutečně tak? Je něco jiného vidět dva podobné vozy na dvou fotkách a spatřit je přímo vedle sebe v prakticky totožné specifikaci. Přesně to se podařilo nafotit a snímky si můžete prohlédnout níže. My jsme proti nové R8 nikdy mnoho nenamítali, vypadá moderněji a otázkou je snad jen to, jestli její agresivnější tvary rychleji nezastarají. Možná to ale uvidíte jinak. A možná také budete mít problém rozeznat jeden vůz od druhého...

Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 1 - Audi R8 prvni a druha generace foto 01Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 2 - Audi R8 prvni a druha generace foto 02Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 3 - Audi R8 prvni a druha generace foto 03Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 4 - Audi R8 prvni a druha generace foto 05Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 5 - Audi R8 prvni a druha generace foto 06Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 6 - Audi R8 prvni a druha generace foto 07Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 7 - Audi R8 prvni a druha generace foto 08Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 8 - Audi R8 prvni a druha generace foto 09Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 9 - Audi R8 prvni a druha generace foto 04Vážně jsou tak jiná? Staré a nové Audi R8 v bílé vedle sebe hned tak neuvidíte - 10 - Audi R8 prvni a druha generace foto 10
Původní i nové Audi R8 vypadají zdálky i díky takřka stejné specifikaci téměř identicky. Jakmile ale přistoupíte blíže, objevíte celou řadu rozdílů

Zdroj: Autojunk

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 3 příspěvky

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše