- -

Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou

V tiskových materiálech mapujících bezpečnost nového SUV XC60 se objevil i obrázek sedanu. A nešlo ani o S90, ani o stávající provedení S60.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou

8.3.2017 | Petr Prokopec | 1 příspěvek

V tiskových materiálech mapujících bezpečnost nového SUV XC60 se objevil i obrázek sedanu. A nešlo ani o S90, ani o stávající provedení S60.

Volvo na letošní Ženevě odhalilo druhou generaci SUV XC60. Ta překvapivě zatím pod kapotou počítá s dvoulitrovými čtyřválci, přestože ještě nedávno se mohlo zdát, že Švédové základní varianty osadí 1,5litrovými tříválci. Zatím sice není jisté, zda budou spárovány pouze se „čtyřicítkovou“ rodinou, nicméně nová XC60 je na jejich zapřažení možná až moc těžká - na ručkách vah totiž vykazuje přes dvě tuny.

U nových generací sedanu S60 a kombíku V60 lze ovšem počítat s menším počtem kilogramů, tříválec by tak nakonec do jejich motorového prostoru skutečně zamířit mohl. Volvo ostatně bude mít v době jejich příchodu - tedy v příštím roce - za sebou již prezentaci 1,5litrové jednotky, neboť ta bude stoprocentně pohánět zcela nový model XC40, kterého se dočkáme ještě letos.

Motorové prostory ale nyní ponechme stranou, místo toho se soustřeďme na bezpečnost. Ta by u nového Volva XC60 měla být více než působivá, jak měla ostatně dokládat nejen tisková zpráva, ale také počítačové vizualizace odhalující činnost nových systémů jako Oncoming Lane Mitigation, Steer Assist či vylepšené detekce aut ve slepém úhlu.

Z větší „devadesátkové“ rodiny pak byly převzaty i další prvky jako třeba Run-off Road Mitigation. Tedy systém, jenž sleduje postranní čáry na vozovce a zabraňuje řidiči v neúmyslném vyjetí do příkopu. Právě nová vizualizace této technologie nás docela zaujala, neboť neukazuje druhou generaci SUV XC60, nýbrž sedan. A nikoliv S90 či současný S60.

Je proto velmi pravděpodobné, že dané zadní partie s mnohem ostřeji řezanými rysy patří nové generaci Volva S60, byť oficiální potvrzení samozřejmě chybí a nejspíše se jej ani nedočkáme. Možné je ale vše, koneckonců jasně patrná je ostřeji laděná evoluce stávajících tvarů. Tedy obdobný přerod, jakého se dočkalo i SUV a jaký tedy nejspíše čeká i sedan.

Tip: Projděte si všechny novinky ženevského autosalonu 2017.

Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou - 1 - Volvo S60 2018 mozny oficialni unik 01Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou - 2 - Volvo S60 2018 mozny oficialni unik 02
Odhalilo Volvo na počítačové vizualizaci nechtěně příští S60?

Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou - 3 - 11spacu volvo s60 t6 03Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou - 4 - 2013 volvo s60 polestar nove 10Volvo nejspíš nechtěně odhalilo záď nové S60, rok před premiérou - 5 - Test Volvo S60 D4 Drive-E 2014 27
Možné to je, z pojetí zádě čiší pokus o modernější interpretaci tvarů dosavadních provedení

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 1 příspěvek

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše