Reklama

Volvo ukázalo, jak testovalo bezpečnost nové XC40. Je to nejmenší švédský tank

Volvo si tradičně zakládá na bezpečnosti svých aut a slevit z toho nehodlá ani v době, kdy její auta nepřipomínají tanky svým vzhledem. Odolností zjevně ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Volvo ukázalo, jak testovalo bezpečnost nové XC40. Je to nejmenší švédský tank

25.9.2017 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Volvo si tradičně zakládá na bezpečnosti svých aut a slevit z toho nehodlá ani v době, kdy její auta nepřipomínají tanky svým vzhledem. Odolností zjevně ano.

Ve světě automobilů se synonymem pro bezpečnost stala švédská značka Volvo. Ta nám v minulém týdnu představila novou XC40, své vůbec nejmenší SUV. Na rozdíl od skoro nerozbitné XC60 tak mohou panovat pochybnosti, zda je i tento stroj tím správným švédským tankem, zda při nehodě vydrží to, na co jsme u Volv zvyklí. Švédové tady ale nechtějí nechat nikoho na pochybých.

Svědčí o tom nejen pár fotek z oficiální sady, ale především nové video mapující interní simulaci nárazu z boku. Ta je prováděna vystřelením pevné bariéry v rychlosti 50 km/h, což je pro auto jedním z nejnepříjemnějších nárazů, které může utrpět - deformační zóny na boku jsou velmi malé. U Volva si ale ani s tím zjevně nemusíte dělat hlavu, testem prošlo jako nůž máslem. Čekat tak lze i pět hvězd od Euro NCAP, zvláště když součástí standardní výbavy je systém City Safety či aktivní monitoring jízdních pruhů. Mimo to lze počítat s detekcí dopravního značení, kontrolou trakce či mnoha asistenčními systémy, jenž třeba zabraňují vozu v neúmyslném vyjetí z vozovky.

S touto výbavou (Momentum) je nové Volvo XC40 aktuálně k mání od 1 033 000 Kč. Za tuto nemalou sumu přitom dostáváte verzi D4 AWD doplněnou osmistupňovým automatem, stejná převodovka je pak ostatně spárována i s druhou dostupnou variantou T5 AWD, jenž vychází na 1 085 000 Kč. Od příštího roku ale budou k dispozici i levnější varianty.

Stran toho lze zmínit ještě unikátní strategii prodeje Care by Volvo, jenž do značné míry připomíná operativní leasing. Jen s tou výjimkou, že vůz vám na konci splátek zůstává. Jinak ale za auto platíte průběžně a v ceně je i veškerá průběžná péče, která je v případě provozu vozu třeba, asistenční služby nevyjímaje. Tento způsob nabytí nových Volv by postupně měl být k dispozici ve všech zemích pro všechny modely, zatím ale v české nabídce Volva nefiguruje.

Volvo ukázalo, jak testovalo bezpečnost nové XC40. Je to nejmenší švédský tank - 1 - Volvo XC40 2017 oficialni sada 67Volvo ukázalo, jak testovalo bezpečnost nové XC40. Je to nejmenší švédský tank - 2 - Volvo XC40 2017 oficialni sada 68Volvo ukázalo, jak testovalo bezpečnost nové XC40. Je to nejmenší švédský tank - 3 - Volvo XC40 2017 oficialni sada 69Volvo ukázalo, jak testovalo bezpečnost nové XC40. Je to nejmenší švédský tank - 4 - Volvo XC40 2017 oficialni sada 70
Nové Volvo XC40 stran bezpečnosti plně odpovídá standardům švédské značky

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše