Reklama

Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle

Do dnes už kultovní klasiky z italského prostředí se nevešly všechny nafilmované záběry. Jedna zajímavá scéna, která z filmu zcela zmizela, se naštěstí dochovala až dodnes.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle

3.8.2018 | Mirek Mazal

Do dnes už kultovní klasiky z italského prostředí se nevešly všechny nafilmované záběry. Jedna zajímavá scéna, která z filmu zcela zmizela, se naštěstí dochovala až dodnes.

Pouze znalci vědí o chybějící scéně zvané Blue Danube v původní verzi filmu The Italian Job z roku 1969. Parta kolem bezstarostného kriminálníka Charlieho Crokera se pokusí ukrást mafii čtyři miliony dolarů ve zlatě přímo pod nosem během transportu bohatství v obrněném konvoji z letiště do automobilky Fiat.

Filmová klasika v hlavní roli s Michaelem Cainem (který v té době neměl řidičský průkaz, mimochodem) se vyznačuje bohatým obsazením dobovými automobily všeho druhu, primární pozornost je však věnována třem Mini Cooperům. Bílý, červený a modrý exemplář s kulatou světelnou rampou na přídi účinkují jako hlavní hvězdy celovečerního snímku. Vidět byly ve filmu dost a dost, přesto byl divák nakonec ochuzen o jednu část, kde tyto automobily excelují.

Vyřazená sekvence dostala název Blue Danube (Modrý Dunaj) podle názvu skladby od Johanna Strausse mladšího. Orchestr hrající v pozadí dává rytmus k synchronizovanému tanci všech tří barevných Mini proti trojici policejních Alf Romeo Giulia. Kulturní vložka úsměvně simuluje honičku padouchů.

Skvostná choreografie s uklidňující hudbou dokáže zaujmout, tvůrcům se ale nakonec nehodila do krámu. Zapadnout měla do napínavého ztvárnění útěku hlavních protagonistů, štáb ale nakonec usoudil, že dunajské klouzání by příliš zpomalilo tempo pronásledování. Skoro se divíme, že záběry nebyly použity jinde, naštěstí se ale dochovaly a je možné je pozorovat alespoň s odstupem času. Řidičské umění najatých profíků ve stylových autech v doprovodu klasické hudby je něco, co v dnešních filmech opravdu neuvidíte...

Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 1 - The Italian Job odstranena scena 01Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 2 - The Italian Job odstranena scena 02Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 3 - The Italian Job odstranena scena 03Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 4 - The Italian Job odstranena scena 04Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 5 - The Italian Job odstranena scena 05Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 6 - The Italian Job odstranena scena 06Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 7 - The Italian Job odstranena scena 07Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 8 - The Italian Job odstranena scena 08Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 9 - The Italian Job odstranena scena 09Vystřižená scéna slavné Loupeže po italsku nás připravila o hezké automobilové kejkle - 10 - The Italian Job odstranena scena 10
Ve filmu The Italian Job zbytečně chybí jedna povedená scéna. Během dvouminutového tanečku kolem sebe těsně krouží Mini Coopery kriminálníků a tehdejší Alfy Romeo Giulia italské policie

Zdroj: Kevin@Youtube přes Auto Classics

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama