Reklama

O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě

Překvapivý zájemce o koncern FCA se měl vynořit z Asie. Sloučením Fiatu, Chryskeru a Hyundai by vznikl moloch prodávající 11,5 milionu aut ročně.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě

22.9.2017 | Petr Prokopec | 13 příspěvků

Překvapivý zájemce o koncern FCA se měl vynořit z Asie. Sloučením Fiatu, Chryskeru a Hyundai by vznikl moloch prodávající 11,5 milionu aut ročně.

Šéf FCA Sergio Marchionne nedávno přiznal, že o Fiat nikdo nestojí. Že přes veškeré spekulace dosud nedostal jedinou seriózní nabídku na možné převzetí jím řízeného koncernu či některé ze značek, které sdružuje. To bylo docela překvapivé prohlášení, neboť v médiích se jich týdny mluvilo o zájmu hlavně ze strany čínských automobilek. Značka Great Wall Motor Company měla dokonce do amerického ústředí FCA v Auburnu vyslat delegaci, zjevně se to ale nestalo.

Nově tu máme další kolo spekulací, které se týká možného sloučení FCA s dalším velkým světovým hráčem. Z Číny ale nepochází, místo toho je tentokráte, a nutno říci poněkud překvapivě, v centru dění skupina Hyundai Motor Company. Pokud by přitom k takovému kroku došlo, byla by zformována největší automobilka na světě, neboť loni Korejci a FCA společně prodali 11,5 milionu nových vozů. Tedy výrazně více než VW Group, Toyota či Renault-Nissan.

Podle analytika Lee Jae-ila ze společnosti Eugene Investment & Securities by ovšem nová skupina jen na těchto registracích nezůstala, díky sloučení by totiž výrazně vzrostlo povědomí o jednotlivých značkách tam, kde dnes příliš aktivně nepůsobí. Kromě toho by Korejci s ohledem na Jeep nemalou měrou rozšířili své portfolio crossoverů a SUV. Velmi pravděpodobně by tak kumulované prodeje všech značek zakrátko přesáhly 12 milionů nových aut.

Jak jsme ovšem zmínili výše, jde zatím stále jen o spekulace. K možnému převzetí ze strany Korejců se nevyjádřil ani Marchionne, ani samotné Hyundai. Nicméně ony dohady by mohly vybudit k dalším aktivitám čínské automobilky, které by tak své nabídky navýšily. Zda však poté FCA na sloučení kývne, je nejisté. Dle Marchionneho totiž je aktuální prioritou splnění obchodního plánu - nejspíše znovu změněného - pro rok 2018.

O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 1 - Hyundai Fiat ilustracni foto 01O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 2 - Hyundai Fiat ilustracni foto 02O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 3 - Hyundai Fiat ilustracni foto 03O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 4 - Hyundai Fiat ilustracni foto 04O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 5 - Hyundai Fiat ilustracni foto 05O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 6 - Hyundai Fiat ilustracni foto 06O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 7 - Hyundai Fiat ilustracni foto 07O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 8 - Hyundai Fiat ilustracni foto 08O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 9 - Hyundai Fiat ilustracni foto 09O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 10 - Hyundai Fiat ilustracni foto 10O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 11 - Hyundai Fiat ilustracni foto 11O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 12 - Hyundai Fiat ilustracni foto 12O Fiat někdo přece jen někdo stojí, vznikla by tak největší automobilka na světě - 13 - Hyundai Fiat ilustracni foto 13
Sloučením FCA a Hyundai Motor Company by vznikla největší automobilka světa

Zdroj: The Detroit Bureau

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 13 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše