Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem

Nizozemský výrobce sportovních vozů ukáže již v březnu na autosalonu v Ženevě. Bude tam mít , a to nikoliv pouze v rámci tiskové konference.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem

19.1.2016 | Petr Prokopec | Přidat příspěvek

Nizozemský výrobce sportovních vozů ukáže již v březnu na autosalonu v Ženevě. Bude tam mít , a to nikoliv pouze v rámci tiskové konference.

Automobilka Spyker měla ještě před pár lety našlápnuto k úspěchu. Kromě výroby sportovních vozů se firma Victora Mullera angažovala rovněž ve světě Formule 1 a jeden čas dokonce vlastnila i Saab. Evidentně se ovšem jednalo o větší sousto, než dokázali Holanďané pozřít. Namísto finálního výstupu na piedestal tak následoval pád na dno. Z bankrotu se ovšem značka dokázala vyhrabat, načež aktuálně oznámila, že počítat s ní máme již na autosalonu v Ženevě, kde bude mít vlastní stánek.

Zatím sice není jisté, zda se dočkáme pouze tiskové konference nebo rovnou nového vozu, podle nizozemských médií je ovšem ve hře druhá varianta. A jelikož se Spyker dal nově do holportu s americkým výrobcem elektrických letadel Volta Volare, danou novinkou nejspíše bude elektrický sporťák. Zda jsou ovšem tyto domněnky správné či nikoliv, to je zatím otázkou. Oficiální web značky totiž mlčí od července loňského roku, stejně jako firemní účet na Twitteru. A profil Spykeru na Facebooku pak s žádnou novinkou nepřišel již od roku 2014.

Aktuálně tak jen můžeme dodat podrobnosti k odvrácení onoho bankrotu. Spyker v roce 2014 dlužil svým obchodním partnerům 45 milionů Eur (1,2 mld. Kč), nový investor ale do firmy vložil jen 4,3 milionu Eur (cca 116,2 mil. Kč). Přesto to k odvrácení nejhoršího stačilo, neboť věřitelé byli postavení před dvě varianty - tou první bylo odpuštění části dluhu, druhou pak definitivní bankrot firmy s minimem aktiv cenných pro kohokoli jiného než firmu samotnou. Věrni rčení, že cennější je vrabec v hrsti než holub na střeše věřitelé toto řešení přijali a firma od té doby pokračuje ve svém podnikání s čistým štítem. Minulostí je tedy pouze divize Spyker Events & Branding BV, která měla na starosti pořádání firemních akcí a byla zlikvidována.


Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 1 - Spyker B6 Venator nova sada 01Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 2 - Spyker B6 Venator nova sada 02Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 3 - Spyker B6 Venator nova sada 03Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 4 - Spyker B6 Venator nova sada 04Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 5 - Spyker B6 Venator nova sada 05Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 6 - Spyker B6 Venator nova sada 06Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 7 - Spyker B6 Venator nova sada 07Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 8 - Spyker B6 Venator nova sada 08Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 9 - Spyker B6 Venator nova sada 09Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 10 - Spyker B6 Venator nova sada 10Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 11 - Spyker B6 Venator nova sada 11Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 12 - Spyker B6 Venator nova sada 12Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 13 - Spyker B6 Venator nova sada 13Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 14 - Spyker B6 Venator nova sada 14Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 15 - Spyker B6 Venator nova sada 15Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 16 - Spyker B6 Venator nova sada 16Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 17 - Spyker B6 Venator nova sada 17Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 18 - Spyker B6 Venator nova sada 18Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 19 - Spyker B6 Venator nova sada 19Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 20 - Spyker B6 Venator nova sada 20Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 21 - Spyker B6 Venator nova sada 21Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 22 - Spyker B6 Venator nova sada 22Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 23 - Spyker B6 Venator nova sada 23Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 24 - Spyker B6 Venator nova sada 24Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 25 - Spyker B6 Venator nova sada 25Znovuzrozený Spyker se chystá do Ženevy, nejspíše s elektrickým sporťákem - 26 - Spyker B6 Venator nova sada 26
Před vyhlášením bankrotu chtěl Spyker ohromit produkční verzí konceptu B6 Venator. Na tu ale nejspíše již nikdy nedojde

Zdroj: Autovisie

Petr Prokopec

Diskuze Přidat příspěvek

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama