Reklama

„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi

Někdejší technici automobilky Tesla se sešli v automobilce nesoucí jméno Atieva. Toto jménu už nyní neplatí, snaha dostat na trh sedan Atvus ale ano.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Bleskovky

„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi

21.10.2016 | Petr Prokopec | 2 příspěvky

Někdejší technici automobilky Tesla se sešli v automobilce nesoucí jméno Atieva. Toto jménu už nyní neplatí, snaha dostat na trh sedan Atvus ale ano.

Neuplyne pomalu ani měsíc, abychom nepsali o příchodu nové značky, která chce svými, především elektrickými, vozy změnit svět. Jednou z těch novějších je společnost Atieva, kterou založili lidé, jež dříve pracovali pro Teslu, kvůli neshodám se ale s Elonem Muskem rozloučili a rozhodli se mu konkurovat. Nejsou to přitom žádné nízké šarže, ale zkušení technici čele s Peterem Rawlinsonem, bývalým viceprezidentem a šéfem technického vývoje Tesly.

Již v létě zaujali naši pozornost prototypem dodávky, která dokázala porazit Ferrari California i Model S. Tehdy vystupovali jménem značky Atieva s cílem stvořit produkční sedan Atvus, který jsme si mohli prohlédnout nedávno na uniklé ilustraci. Tato jména ale nyní pusťte z hlavy - nyní tu máme oficiální snímky přímo od samotné firmy, které provází nové jméno: Lucid Motors.

Tímto krokem prý firma odkazuje na svobodu, s jakou může čerpat nápady na ovlivnění budoucnosti. A zároveň tím hledí ke světlým zítřkům, Je to jedna z možných interpretací, lékaři ale slovo „lucidní” rádi používají v případě, kdy je pacient při smyslech. Tak snad jsou „pacienti” stojící za Lucid Motors dostatečně při smyslech, aby věděli, do čeho se startem nové automobilky pouštějí.

Název firmy ale můžeme klidně ponechat stranou. Místo toho si posviťme na její prvotinu, která má do prodeje zamířit v roce 2018. Ve srovnání s vozy Tesly se bude pyšnit některými ostrými hranami, uvnitř pak většinu funkcí zobrazí na digitálním přístrojovém štítu, nikoliv na tabletu na středové konzoli. Dále nabídne třeba prosklenou střechu, sedadla kombinující hliník a bílou kůži, hlasové ovládání nebo intuitivní rozhraní.

Auto bude mít na palubě lithium-iontové baterie o kapacitě 87 kWh a dva elektromotory o celkovém výkonu cca 900 koní. S tímto výkonem by Atvus mohl nechat v prachu většinu aut na světě, i když je otázkou, kde bude za dva roky třeba Tesla. Koncept sedanu bude představen v prosinci, přičemž firma již nyní doufá, že hned od počátku začne vyrábět 130 000 aut ročně. To je odvážné očekávání, na realitu nezbývá než si počkat.

„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 1 - Lucid Motors Atvus prvni teaser 04„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 2 - Lucid Motors Atvus prvni teaser 01„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 3 - Lucid Motors Atvus prvni teaser 02„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 4 - Lucid Motors Atvus prvni teaser 03
Lucid Motors Atvus dorazí v prosinci jako koncept, v roce 2018 pak jako plně produkční model

„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 5 - Atieva Atvus prvni foto lepsi 01„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 6 - Atieva Atvus prvni foto lepsi 02„Zrádci Tesly“ znovu převlékli kabát. A ukázali první model s 900 koňmi - 7 - Atieva Atvus prvni foto lepsi 03
Mělo by jít o stejný vůz, který jsme nedávno viděl na uniklé patentové dokumentaci z profilu

Petr Prokopec

Další zajímavé články:

Diskuze 2 příspěvky

Reklama
Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše