Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus

Fascinuje vás čerstvě odhalený vrcholný Mercedes-Maybach třídy S Pullman? Nedivíme se, není ale zdaleka tím nejúchvatnějším, co lze za více jak 10 milionů Kč od třícípé hvězdy koupit.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus

19.3.2018 | Mirek Mazal | 10 příspěvků

Fascinuje vás čerstvě odhalený vrcholný Mercedes-Maybach třídy S Pullman? Nedivíme se, není ale zdaleka tím nejúchvatnějším, co lze za více jak 10 milionů Kč od třícípé hvězdy koupit.

Od minulého týdne Mercedes přijímá objednávky na zbrusu nový Mercedes-Maybach Pullman S650. Přemíra luxusu inspirovaná pánskými proužkovanými obleky se rázem stala nejdražším modelem nabídky německé značky. Šest a půl metru přepychu s motorem 6,0 V12 twin-turbo začíná s cenou na půl milionu Eur (12,7 milionu českých korun).

Nejnovější Pullman je bezesporu kategorie sama pro sebe, ale jedna věc mu chybí. Nedokáže nabídnout charisma svého předchůdce, v dobrém i zlém. Skoro půl století starý Mercedes-Benz 600 Pullman se současnému modelu nemůže rovnat svými parametry, ale jako celek působí minimálně stejně důstojně. A svého času to bylo opravdu mimořádné auto, ne nadarmo se stalo jedním z nejoblíbenější vozů krutých diktátorů.

Společnost Arthur Bechtel Classic Motors v německém Böblingenu nabízí kompletně zrestaurovaný černý 600 Pullman z roku 1969. Navzdory celkové obnově zůstává barevná kombinace stále v souladu s původními specifikacemi. Prodejce nabízí roční záruku jako důkaz poctivého provedení, její hodnota se ale v ceně vozu velmi snadno ztratí.

Staříka v nejlepších letech pohání 6,3litrový vidlicový osmiválec s mechanickým vstřikováním paliva Bosch, který je spojen manuální převodovkou a pohonem zadních kol. Bizarní je, že výkon motoru je 300 koní, ale jen 250 je k dispozici pro jízdu. Zbývajících 50 koní spolyká pohon hydraulických systémů zvyšujících komfort. Hydraulika ovládá mimo jiné i zámky dveří - jen proto, aby to probíhalo jemně a neslyšně. Také z toho je patrná mimořádnost tohoto stroje.

Na prodej se nabízí levostranný model se čtyřmi dveřmi (existuje i provedení se šesti dveřmi), který má navíc dvě zadní sedadla směřující proti směru jízdy. Místo pro cestující je odděleno od pozice řidiče a spolujezdce. Ve výbavě nechybí červené kožené čalounění, hydraulicky nastavitelné sedačky, okna, střešní okno, víko kufru a samozavírací dveře, rádio Becker s přídavným ovládáním, klimatizace, bar s občerstvením a stylový bílý pruh na pneumatikách.

Stav je vážně ideální, ale tomu také odpovídá cena. Limuzína může být koupena minimálně za 895 000 dolarů (18,5 milionu Kč), což je výrazně více než cenovka zcela nového Pullmanu S 650. Kromě záruky a zrenovovaného automobilu nový vlastník obdrží kompletní fotodokumentaci náročné renovace s certifikátem a klíče k jednomu z pouhých 304 kusů, jež byly vyrobeny...

Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 1 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 01Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 2 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 02Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 3 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 03Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 4 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 04Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 5 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 05Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 6 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 06Absolutní vrchol přepychu? Neuvěříte, jak velkou část výkonu motoru v tomto autě zaměstná luxus - 7 - Mercedes Benz 600 Pullman 1969 prodej Nemecko 07
Černý luxusní Mercedes z konce šedesátých let byl obnoven do posledního šroubku. Stav nového vozu si nechá prodejce řádně zaplatit

Zdroj: Motor GT

Mirek Mazal

Diskuze 10 příspěvků

Reklama

Živá témata na fóru

zobrazit vše

Autobazar

zobrazit vše

Reklama