Reklama

Záhadné Clarksonovy motoristické začátky. V čem to tehdy vůbec seděl?

Jeremy Clarkson, to je Top Gear. A Top Gear, to je Jeremy Clarkson. Nebo to tak aspoň bylo, ještě před časy největší slávy tohoto pořadu se ale Jezza věnoval i jiným věcem.
  1. Autoforum.cz
  2. Rubriky a sekce
  3. Fascinace a historie

Záhadné Clarksonovy motoristické začátky. V čem to tehdy vůbec seděl?

19.5.2018 | Mirek Mazal | 4 příspěvky

Jeremy Clarkson, to je Top Gear. A Top Gear, to je Jeremy Clarkson. Nebo to tak aspoň bylo, ještě před časy největší slávy tohoto pořadu se ale Jezza věnoval i jiným věcem.

Jeremy Clarkson je přes své nynější působení v americké The Grand Tour synonymem britského Top Gearu. A zřejmě jím i na dlouho zůstane. Byl to hlavně on, kdo z něj udělal nejpopulárnější motoristickou show světa po jejím „restartu” v roce 2002 a objevoval se i v jeho méně úspěšné předchozí iteraci, v níž se poprvé ukázal už v roce 1988. Avšak nejen tak se pokoušel proslavit ve světě aut.

V průběhu své kariéry natočil i řadu dalších motoristických pořadů, ke kterým si často psal námět i scénář a také se sám staral o jejich produkci. Takovým byl i Jeremy Clarkson's Motorworld, volně přeloženo Svět aut Jeremyho Clarksona, který se v širokém smyslu slova zabýval vším, co se týká automobilů. V prvním dílu druhé série zavítal do Monaca a zkoumal pozadí tamní Grand Prix. A při té příležitosti se na záběrech mihlo něco velmi zajímavého.

Clarkson v pořadu zpovídá tehdejší i dřívější jezdce F1, kteří na kameru vypráví o Monaku a jeho technické trati. V čase 20:17 se ale v záběru mihne skupinka lidí na plavidle s hranatými tvary, kulatými předními světlomety a téměř kolmým předním sklem. Plovoucí Mercedes-Benz G?

Dají se najít lecjaké informace o spojitostech mezi luxusním džípem a loděmi, ale že by se přímo stal mořským dopravním prostředkem, nikdo nezmiňuje. Jediné indicie směřují k roku 1995, kdy se pravděpodobně natáčely všechny scény Clarksonova pořadu. Přesně 28. května se konal pátý závod 46. ročníku mistrovství světa jezdců Formule 1 a tehdy se na vodě ukázala ona třída G.

Vypadá to, že zadní sedadla a kufr nahradila plošina pro cestující s přístupem do kabiny, potažmo do kajuty. Místo pro střešní okno se stalo pozorovacím můstkem kapitána. To je vše, co se dá dohledat, přirozeně se ale rojí další otázky. Jaké úpravy interiéru byly provedeny? Zůstal v provozu motor Mercedesu? Kdo to postavil a jak to postavil? Jestli máte nějaké stopy vedoucí k odpovědím, neváhejte se o ně podělit v diskuzi, rádi se o tomto stroji dozvíme více...

Záhadné Clarksonovy motoristické začátky. V čem to tehdy vůbec seděl? - 1 - Mercedes Benz G jako plavidlo v Monaku 1996 lepsi 01Záhadné Clarksonovy motoristické začátky. V čem to tehdy vůbec seděl? - 2 - Mercedes Benz G jako plavidlo v Monaku 1996 lepsi 02Záhadné Clarksonovy motoristické začátky. V čem to tehdy vůbec seděl? - 3 - Mercedes Benz G jako plavidlo v Monaku 1996 lepsi 03Záhadné Clarksonovy motoristické začátky. V čem to tehdy vůbec seděl? - 4 - Mercedes Benz G jako plavidlo v Monaku 1996 lepsi 04
Takto Clarkson zaujal pozorné diváky už v roce 1996. V čase 20:17 se objeví něco, co se dnes nedaří přesně popsat

Zdroj: Maksim Maraš@Youtube

Mirek Mazal

Další zajímavé články:

Diskuze 4 příspěvky

Autobazar

zobrazit vše